Trutnovské basketbalistky Andrea Vacková, Andrea Ovsíková a Michaela...

Trutnovské basketbalistky Andrea Vacková, Andrea Ovsíková a Michaela Vondráčková (zleva). | foto: Vilém Fischl

Vysoké výhry zajistily basketbalistkám Trutnova a Hradce finálový turnaj

• 0
Kara Trutnov vyhrála vysokým rozdílem 29 bodů, hradecký Sokol jen o tři nižším. Královéhradecký kraj bude mít ve finálovém turnaji letošního Českého poháru v polovině března dvojí zastoupení.

O postupu obou družstev se přitom od začátku rozhodujících zápasů nedalo pochybovat. Kara porazila 85:56 Slovanku Mladá Boleslav, hradecký Sokol rovněž jednoznačně 98:72 Karlovy Vary. Obě družstva se tak připojila k USK Praha a Imosu Brno, jež měly účast jistou, a pořádající Ostravě. Poslední účastník finálového turnaje bude znám příští týden po zápase, v němž se utkají VŠ Praha a Valosun Brno.

Že to Kara ani Sokol nebudou mít tentokrát s postupem do finálové šestky příliš těžké, se počítalo. Ale průběh obou zápasů byl rozdílný. Zatímco v Hradci se karlovarské soupeřky celý poločas držely a prohrály ho jen o dva body, v Trutnově bylo o přestávce jasno, Slovanka tam prohrávala o 14 bodů.

Průběh druhých poločasů byl ale téměř shodný, domácí favoritky v nich vládly a bezpečně si hlídaly postup, ačkoliv šanci dostávaly i hráčky, které se v ligových zápasech na palubovku příliš často nedostanou. „Hlavně jsem spokojený s vystoupením hráček, které v lize nedostávají tolik příležitostí, plnohodnotně nahradily základní pětku,“ uvedl trenér Trutnova Jozef Rešetár. Pro Trutnov už to byla třetí výhra v tomto kalendářním roce.

Hradec se zase po zápase mohl chlubit tím, že se do střelecké listiny zapsaly všechny hráčky včetně nejmladších Matuškové, Gabriely Andělové a Kaňukové.