Darina Mišurová z Trutnova

Darina Mišurová z Trutnova | foto: MF DNES

Basketbalistky se z Prahy vrátily s nepořízenou, oba týmy prohrály

• 0
Jedenáct minut před koncem zápasu předposledního kola dlouhodobé části domácí nejvyšší soutěže prohrávaly basketbalistky Kary Trutnov na hřišti USK Praha jen o jedenáct bodů 62:73.

Jenomže pak domácí favoritky dovolily týmu z Krkonoš zaznamenat pouze čtyři body a zápas vyhrály o čtyřicet bodů 106:66.

"Náš tým je zkušený, hráčky vědí, že tento zápas o ničem nerozhodoval. Forma před play-off je ale dobrá," uvedl kouč Kary Martin Petrovický.

Kara v Praze od začátku sice prohrávala, favorizované soupeřky vedly dokonce i o více než dvacet bodů 63:41, ale ve 29. min. byl náskok domácích jen jedenáctibodový.

"Domácí hráčky nás do utkání moc nepustily, ale třetí čtvrtinu jsme o dva body vyhráli," poznamenal trutnovský kouč. Ten do utkání poslal kapitánku Mišurovou, ale ta se na palubovce objevovala nezvykle málo, což trenér vysvětlil: "Týden před play-off je zbytečné přetěžovat hráčky, zahrály si všechny a podle toho také ten výsledek vypadal."

Kara zakončí nadstavbovou část letošního ročníku nejvyšší soutěže sobotním domácím zápasem se Slovankou Mladá Boleslav, jeho výsledek ale už nic nezmění na tom, že do následného play-off půjde ze čtvrté příčky.

Také hráčky Hradce Králové odjely o víkendu z Prahy s porážkou. Ve skupina A2, kde hrají týmy na 5. až 10. místě, nestačily na předposlední VŠ Praha, kterým podlehly 68:77. V tabulce skupiny tak Hradec zůstává osmý, má ale zápas k dobru.

Po dobrém výkonu už poněkolikáté v posledních týdnech vyhořel v závěru ve střelbě. Ale především se nevypořádal s marodkou, na níž byla poslední dva zápasy kromě Kláry Pochobradské i Michala Hartigová. "Je to hodně tím. Každá hráčka, která šla na hřiště, zápas poctivě odmakala," konstatoval trenér.

Další ligové utkání sehraje Hradec v pondělí v Brně, kde ho čeká dohrávka, ve středu na své palubovce přivítá Strakonice a skupinu zakončí v neděli v Pardubicích.