Na běžce čeká v sobotu tradiční podzimní výzva, závod Hronov - Náchod

11:06aktualizováno  11:06
K věhlasu závodu mezi Běchovicemi a Prahou mu sice něco chybí, ale i tak jde o natolik prestižní klání, že si získal přívlastek východočeské Běchovice. Řeč je o silničním běžeckém závodě na trati mezi Hronovem a Náchodem, jenž má zítra na programu svůj už 57. ročník.
Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Jako tradičně se na něj závodníci vydají na hronovském náměstí, cíl je na náchodském, mezi nimi závodníci uběhnou přesně 8 850 metrů.

A stejně jako v posledních ročnících se budou pokoušet o překonání traťových rekordů, které odolávají už pěkně dlouho. Mezi muži jej drží od roku 1993 Jan Pešava, jenž tehdy vyhrál časem 25 minut a 7 vteřin, ženský rekord je jen o dva roky mladší, v roce 1995 jej vytvořila Monika Deverová časem 29:55, zatím jako jediná žena v historii tento závod zaběhla pod 30 minut.

Rovinatá trať mezi Hronovem a Náchodem je i díky dlouho nepřekonaným traťovým rekordům pro řadu běžců velkou výzvou. Zda se k nim alespoň přiblíží, často ovlivňuje počasí, především vítr. Loni byl vcelku příznivý a i proto se ženský rekord dlouho otřásal, vítězná trutnovská běžkyně na lyžích Eva Vrabcová Nývltová na něj ztratila jen jedenáct vteřin, byl to však od české reprezentantky druhý nejrychlejší ženský čas v historii závodu.

Mezi muži vyhrál poslední dva ročníky novoměstský Lukáš Kourek, za rekordem Pešavy loni zaostal o minutu a dvě vteřiny.

Letošní 57. ročník silničního běhu Hronov - Náchod bude odstartován v 10.30 hodin.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Momentka z futsalového utkání Vysoké Mýto (žlutá) vs Hradec.
Futsalová liga z Hradce mizí, po pádu z první nebude ani druhá

Futsalisté Hradce Králové se v příští sezoně nebudou pokoušet o návrat do nejvyšší soutěže, kterou hráli uplynulé čtyři sezony. Klub se totiž do futsalových...  celý článek

Hokejový obránce Dominik Graňák na tréninku Hradce
Tituly? Štěstí na velmi dobré týmy, říká hradecká posila Graňák

Obránce Dominik Graňák, jeden ze čtyř nových v hradeckém kádru pro příští sezonu, se může pochlubit kariéru, kterou mu hodně hokejistů může závidět. Mistrovské...  celý článek

HOUF HRÁČŮ ZA TRENÉREM. Hlavní hradecký kouč Václav Sýkora vysvětluje hráčům...
Hradecký manažer: Eliáš a Hudler? Nejednáme, ale co není, může být

V polovině prvního společného tréninku na ledě se na tým přišel podívat generální manažer hradeckého Mountfieldu Aleš Kmoníček. A mohl být spokojený, všechny...  celý článek