Dana Brožková je pošesté nejlepší orientační běžkyní České republiky

8:32aktualizováno  8:32
Nejlepší orientační běžkyní České republiky za letošní rok se stala Dana Šafka-Brožková z SC Jičín. Dvojnásobná stříbrná medailistka z letošního světového šampionátu ve Francii zvítězila v anketě pošesté za posledních osm let. Druhé a třetí místo obsadily Eva Juřeníková a Martina Zvěřinová, které spolu s ní vybojovaly na MS stříbro ve štafetě.

Dana Brožková | foto: Galgonek VladislavČTK

"S letošní sezonou jsem velmi spokojená," uvedla Brožková, která vedle úspěchu na MS zvítězila na Světovém poháru v Liberci na krátké trati a na klasické byla druhá. "To mi taky udělalo radost, protože tyto závody pro mě byly druhým vrcholem sezony," prohlásila nejúspěšnější česká orientační běžkyně všech dob.

"Ale největší radost mám z toho, že se mi povedlo závodit pro radost a bez nervozity, to je asi hlavní rozdíl oproti minulé sezoně," dodala závodnice, jež letos dosáhla i studijního úspěchu. Složila doktorské státní zkoušky a obhájila disertační práci.

"Je to těžké porovnávat, ale asi si víc vážím medailí z mistrovství světa, i když je pravda, že pro získání titulu Ph.D. jsem musela taky pořádně zamakat," řekla s úsměvem absolventka lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

"Příští rok chci startovat na mistrovství Evropy ve Švédsku a mistrovství světa ve Švýcarsku. Evropa bude ve Falunu, což je blízko Borlänge, kde hostuji za Domnarvet," uvedla jičínská běžkyně.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Lotyš Oskars Cibulskis se raduje z gólu proti Američanům.
Kmoníček: Zranění Cibulskise? Věřím, že začátek sezony stihne

Hokejistům Hradce Králové se v přípravných duelech před ostrým startem daří, zatím ještě neprohráli. Jedinou kaňkou je zranění obránce Oskara Cibulskise, který...  celý článek

Momentka z extraligového utkání Plzeň - Jičín
Házenkáři Jičína v oslabené sestavě na polské týmy nestačili

Na tradiční turnaj do polského Glogówe cestovali házenkáři Jičína v značně oslabené sestavě, když z různých důvodů chybělo šest hráčů. I tak na turnaji...  celý článek

BOJ. Momentka z utkání Hradec Králové (bílá) vs. Pardubice.
Utrápené vítězství, řekl kouč. Ale Hradec derby proti Pardubicím zvládl

Fotbalisté Hradce se po dvou remízách v minulých prestižních derby s Pardubicemi na domácím hřišti konečně dočkali výhry, ve 3. kole Fortuna národní ligy...  celý článek