Diskuze

Posledního samce bílého nosorožce hlídají v Keni před pytláky ozbrojenci

Súdán, poslední samec vzácného severního bílého nosorožce na světě, který žije v keňské rezervaci Ol Pejeta, je pod trvalým ozbrojeným dohledem. Strážci ho hlídají před pytláky 24 hodin denně, stejně jako jeho dvě družky.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
KU

K17a18r75e94l 24U13r16b70a77n

21. 4. 2015 13:51

Podlimitní populaci již nemá smysl chránit.

0 3
možnosti
JN

Vy evidentně do jmenované populace patříte, alespoň doufám, že jedinci vašeho typu jsou vzácní a hluboce podlimitní.

1 0
možnosti
TS

A to vse, jen aby se asiatum postavil. Nechutne...

1 0
možnosti
DM

pro číňany mám dobrou zprávu, roh z nosorožce lze nahradit kravskými rohy a paznehty, zaručuji stejný účinek a surovina za pár kaček v každém JZD

0 0
možnosti
PN
JM

Slečna Míša Fialová se již jistě těší, jak si posledního bílého nosorožce odstřelí a pak si s jeho mrtvolou udělá rozjuchanou fotku s radostným výrazem ve tváři.

4 0
možnosti
ZD

Pak si někdo s chutí odstřelí  jí, ona je na rozdíl od toho samce nosorožce nahraditelná

1 0
možnosti
VM

A přitom řešení by bylo tak snadné. Prodávat lovecké lístky na pytláky a za každý prokazatelný skalp pytláka vyplácet odměnu. Asi bycho se divili, co by se tam sjelo lovců pytláků z celého světa.

7 0
možnosti
PN

Hmm a jak se pozná, kdo bude pytlák a kdo lovec těch pytláků? Jinak např. v Krugerově národním parku při pytláctví stráž pytláka zastřelí, to samé právo mají profesionální lovci (průvodci) v Tanzanii na území, které obhospodařují, problém je, že to je tak velké území, že se to špatně hlídá. Místní vlády mají nedostatek peněz. Ještě jakžtakž to zvládají v národních parcích, ale už ne ve volné přírodě.

0 0
možnosti
JK

J73a75n 96K41a60n93t

21. 4. 2015 11:09

Jista Michaela Fialova lovi v Africe temer vsechny druhy zvere, jen tak, pro radost. Pokud by se tato......(nechci urazet bucici hospodarske zvire) misto teto perverzni zaliby pridala k ochrancum chranenych druhu africke zvere pred pytlaky a obcas i nejakeho "ulovila" v pripade sebeobrany, jeji zivot by byl mnohem zasluznejsi !

4 1
možnosti
PN

Zjevně o tom nic nevíš, jak to probíhá v Africe, spec. v JAR viď? Jinak bys věděl, že v JAR , kde se loví se loví pouze na farmě odchovaná zvířata, pokud by se tam nelovila, tak by je místní nechovali. Celý JAR je totiž rozparcelován a oplocen. Defacto ta lovem té zvěře udělala pro udržení místní populace víc, než ty, jelikož díky tomu se tam ta zvířata chovají. V opačném případě tam bude jen obílí, či kukuřice a krávy.

1 4
možnosti
MV

Je to sice smutné, ale je to stálý koloběh, že druhy vymírají a objevují se zase nové. Příroda si vždy poradí a až jí člověk přeroste přes hlavu, poradí si i s ním a jiný druh dostane větší prostor...

0 1
možnosti
Foto

Ten druh nevyhynul, zlikvidovali ho pytlaci!

2 0
možnosti
PN

Bohužel :-( Nyní toho posledního s velkou pompou hlídají, to měli důsledně dělat dřív. To je ale nezajímalo. Keňa bohužel doplatila na zákaz komerčního lovu. Je to paradox, ale tam kde se bílý nosorožec ještě loví, tak tam se drží - JAR, Namibie. Jinde je (téměř) vyhuben, stát na to nemá peníze. To samé platí v Keni i pro slony.

0 3
možnosti
DD

Co to plácáš? Četl jsi článek? Na světe je 5 (slovy pět) nosorožců bílých a všichni patří ZOO HK. Jak se může ještě někde "držet"?

2 0
možnosti
RL

pytlactvi je obrovsky problem, v jizni africe loni zastreli pytlaci pres 1200 kusu nosorozcu, v krugerove parku jsou nasazeny specialni armadni jednotky na boj proti pytlactvi ..... na druhou stranu, sloni zacinaji byt vazne premnozeni a mluvi se o ruznych reseni problemu, jako napr. odstrel celych stad

0 0
možnosti
PN

Jak kde, někde jsou přemnoženi, jinde rapidně ubývají. Jak říkají domorodci, slon je krásné zvíře, pokud ho nemáte za souseda...

0 0
možnosti
SB

Když čte člověk takovéhle články, tak mu krvácí srdce.

10 0
možnosti