Diskuze

Chtěli zadržet vodu v krajině, narazili na nesmyslnou byrokracii

Pro svůj nápad vrátit koryto Bučnického potoka do stavu, v jakém naposledy bylo před mnoha desítkami let, sdružení nadchlo ekology i hejtmanství. Užitečný projekt přesto ztroskotal. Na byrokratickém aparátu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Pan Malík at se uklidní, sice by měl mít rád přírodu, ale proč by jí pořád chtěl předělávat, měnit ? At si staví někde potůčky na zahradě.

0 2
možnosti
Foto

J87i42ř51í 74E96r88b61e27n

27. 10. 2015 11:02

Pan Malik nechce předělávat a měnit přírodu. Pan Malik chce spíš rušit zemědělské úpravy našich předků, které se ukázaly jako nesmyslné a kontraproduktivní.

4 0
možnosti

no připravovat projekt a nemít vyřešené majetkoprávní vztahy, tím bych se moc nechlubil

0 0
možnosti
Foto

J56i95ř11í 82E30r79b52e29n

27. 10. 2015 11:06

No, D1 se taky nejprve projektovala a teprve pak se teprve řešily majetkoprávní poměry přímo na místě včetně něčeho, čemu by se dnes dalo říkat EIA. A od vyvěšení záměru po rozhodnutí to trvalo 15 dní.

Ono u takových věcí nelze nejdřív řešit majetek a pak teprve projekt...

0 0
možnosti

Jako obvykle má pan Malík poloviční pravdu, ale tu druhou část není, jako obvykle, schopen uznat. Takže projektu revitalizace přirozeného prostředí zvláště malých toků jednoznačně ano, panu Malíkovi a jeho rigidnímu a ekoteroristickému přístupu jednoznačně ne.

0 2
možnosti

Co na tom projektu bylo ekoteroristického?

4 0
možnosti

no ja jsem zjistil, ze prirode blizke opatreni muze znamenat i to, ze se reka obklopi protipovodnovym valem :-P

1 0
možnosti

Dobrý projekt a jsem stopro za jeho uskutečnění. Na druhé straně si myslím, že poldry a přehrady nejsou jenom o betonové lobby. Ty stavby se po několika úpravách už tak zmenšily, že jsou pomalu pro velkostavitele nezajímavé. Základem je udržet vodu v krajině. Přírodní koryta a tůňky potřebují v době dlouhého sucha, jako je toto, doplňovat z nějakých kapacitních zásobníků. Přehrady v klasickém provedení velkých neměnných vodních ploch se, jak už to vypadá, přežily. Spíše jsou potřeba rezervoáry, které se naplní v období dešťů a pak se dlouhé měsíce nebo aspoň týdny vypouštějí až do dna. Bude-li se jim říkat poldry nebo přehrady či jinak je celkem jedno.

2 0
možnosti
Foto

J66i29ř36í 90E30r52b12e93n

27. 10. 2015 12:07

Mám dojem, že "Přehrady v klasickém provedení velkých neměnných vodních ploch" u nás prakticky neexistují a že každá přehrada v případě sucha víc vypouští než dostává a naopak v případě povodní víc zadržuje než vypouští. Samozřejmě pokud má dost prostoru.

0 0
možnosti

Je to zajímavý článek, děkuji za něj.

6 0
možnosti