Momentka z utkání Jihlava - Hradec Králové.

Momentka z utkání Jihlava - Hradec Králové. | foto: MF DNES

Druhá prohra 1:2. Hokejisté Hradce padli až před koncem prodloužení

• 0
Akce Adama Zemana a jeho střela přes ruku z předposlední minuty prodloužení vzala hokejistům Hradce Králové definitivně naději na to, že si z Jihlavy přivezou alespoň jedno vítězství. Po pondělní prohře 1:2 stejným výsledkem prohráli i nyní.

Čtvrtfinálová série se po dvou zápasech v Jihlavě přesouvá do Hradce Králové, kde se bude hrát v pátek (začátek v 18 hodin) a v sobotu (od 17 hodin).

V první třetině úterního zápasu oba týmy předvedly názornou instruktáž, jak lze rychle využít přesilovku. Hostující Hradec to předvedl v 8. minutě. Jihlavský Kolafa odjel na trestnou lavici a ještě než si na ni stačil pořádně sednout, mohl vyrazit zpátky na led.

Buly v obranném pásmu domácím totiž vyhrál Koudelka, puk se dostal na modrou čáru k Vágnerovi a jeho střelu do branky usměrnil Budínský. Na to Hradec potřeboval pouhé čtyři vteřiny.

Domácí tým ho napodobil v závěru třetiny, kdy pro změnu fauloval Vágner, Dukla po vhazování rychle zakombinovala a Padělek vyrovnal. Vágner si na trestné lavici pobyl pouhých šest vteřin.

Jenomže od jeho návratu na led se přísun gólů v utkání zastavil. Ve slabší druhé třetině k němu měl z hradeckého mužstva nejblíže Koudelka, ale jeho střelu domácí gólman Novotný chytil. Ještě větší šanci neproměnil na druhé straně Hodek, ten totiž dostal výhodu trestného střílení, ale brankář Hradce Jakub Čech se překonat nenechal.

Vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách přinesla i 3. třetina, blízko k úspěchu byl ve 47. min. hradecký útočník Havel, jeho samostatný nájezd ale Novotný zlikvidoval.

Rozhodnout tak muselo až desetiminutové prodloužení, ve kterém byli blíž k úspěchu Hradečtí, ale své šance neproměnili. Když už asi oba trenéři přemýšleli, koho pošlou na nájezdy, Zeman dal gól.