Famózní Luňák řádil v brankovišti proti bývalému zaměstnavateli

14:45aktualizováno  14:45
Gólman hokejistů Hradce Králové Filip Luňák si připravil formu na správný čas. Svým spoluhráčům pomohl neuvěřitelným výkonem ve 24. kole první ligy k těsnému vítězství 2:1 nad Třebíčí.

Brankář Filip Luňák. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Po gólech Křetínského a Čermáka už domácí byli blízko ke třem bodům. V 35. minutě však Luňák nestačil na jediný puk vypálený od hostujícího útočníka Eduarda Kadely.

Zbývajícím třebíčským šestatřiceti pokusům zabránil a dovedl Hradec k vítězství. "Cítil jsem se opravdu skvěle. Hráli jsme dobře i v obraně," říkal po zápase spokojeně Luňák.

Zatímco pro fanoušky jsou mnohem věhlasnější duely s Chomutovem či Ústím nad Labem, pro Luňáka má specifický náboj zápas právě s Třebíčí. Před angažmá v Hradci tu totiž pět let působil.

"Chtěl jsem se proti svému bývalému zaměstnavateli opravdu vytáhnout," přiznává třicetiletý brankář.

"Hrají to pořád stejně. V týmu mají mladé kluky, ale z kádru jsem neznal snad jen čtyři nové tváře," potvrdil, že se v kádru soupeře mnoho změn neudálo.

V první třetině musel zasahovat jen v několik případech, ale od druhé už se v domácí brance pořádně potil. Hostujícím hvězdám Buriánovi s Lašem chytil několik gólových šancí. Ti jen nechápavě kroutili hlavou, v jaké pohodě jim hbitý borec jejich příležitosti likviduje.

Luňák tak pomohl prodloužit sérii vítězných domácích zápasů proti Třebíči v základní části. Hradec doma s týmem z Vysočiny už čtvrtou sezonu neprohrál.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Radost fotbalistů Pardubic
Trenér Hradce měl bohužel pravdu, litoval po gólovém návratu Černý

Poprvé od přesunu do Pardubic nastoupil Pavel Černý proti Hradci Králové, kde fotbalově vyrostl. A hned po třinácti minutách poslal svůj nový tým krásnou...  celý článek

Casey Wellman z Frolundy dostal puk do sparťanské sítě. Tomáš Pöpperle ani Jan...
Liga mistrů směle hledí do budoucna. Ubylo klubů, přibýt má prestiže

Hokejová Liga mistrů, která příští týden vstoupí do svého čtvrtého ročníku, chce nadále budovat svou značku a prestiž. V novém formátu po redukci na 32...  celý článek

Přípravný duel Pardubice (bílá) vs. Budějovice.
Kometa v přípravě poprvé narazila, Pardubice i Hradec vítězní

Hokejisté úřadujícího extraligového mistra Komety Brno v přípravě poprvé prohráli. Na ledě bratislavského Slovanu neuspěli 2:3 po samostatných nájezdech. Další...  celý článek