Hradečtí fotbalisté v Praze zářili. Porazili Duklu i Žižkov

8:17aktualizováno  8:17
Jedno přesvědčivé vítězství s většinou základní sestavy na hřišti, které bylo navíc o to cennější, že přišlo proti prvoligovému soupeři.

Fotbalisté Hradce Králové na prvním tréninku v roce 2013. | foto: Martin Veselý, MAFRA

A pak druhé z neděle, na němž se zase podílela hrstka mladých hráčů. Fotbalistům Hradce Králové tak vyšel víkend s dvojutkáním za šest bodů, které poputují na jejich konto v Zimní Tisport lize. V sobotu východočeský celek porazil Duklu Praha 2:0 zásluhou dvou branek bosenského záložníka či útočníka Harise Harby ve druhém poločase.

Votroci začali aktivním přístupem, ten jim však branku nepřinesl. Naopak postupem první půle převzali iniciativu hráči pražské Dukly, jejichž snažení vyvrcholilo těsně před odchodem do kabin nastřelenou horní tyčí branky hradeckého gólmana Tomáše Koubka. Druhých pětačtyřicet minut už přineslo další nápor Koubkových spoluhráčů. V 62. min. ho ještě podpořil prvním gólem Haris Harba.

Toho vyslal kolmou přihrávkou do šance Halilovič, Harba pak zasekl míč a poslal ho do horního růžku Šebkovy branky. Jeho druhý zásah přišel o jedenáct minut později, když hlavou usměrnil do sítě Dukly pas Zeleného a zařídil Hradci vítězství.

Do nedělního zápasu s Viktorií Žižkov nasadil kouč Jiří Plíšek převážně mladší hráče ze soupisky. Zápas tentokrát rozhodla jediná branka útočníka Radka Voltra. Klíčový okamžik nastal ve 33. min., když mladý útočník Zec nacentroval na přední tyč a tam našel Voltra, který usměrnil míč do branky.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Vendula Frintová na trati závodu mistrovství světa v japonské Jokohamě.
Byl to vydařený závod, říká znovu „bramborová“ triatlonistka Frintová

Náchodská triatlonistka Vendula Frintová obsadila na letošním mistrovství Evropy, které proběhlo v rakouském Kitzbühelu, čtvrté místo těsně za medailí....  celý článek

Daniel Trubač na tréninku hradeckých fotbalistů
Mladý Trubač z Hradce k mistrovi? Slavia by byl splněný sen, říká

Určitě si Daniel Trubač umí představit vydařenější sezonu, než byla ta minulá. V některých jejích částech neměl místo v sestavě Hradce zdaleka jisté, k tomu...  celý článek

NA TRATI. Autokrosař Václav Fejfar s vozem Škoda Fabia v plném tempu na trati...
Autokrosaři se sejdou za týden v Nové Pace. Teď je čeká Německo

Už o příštím víkendu se v Nové Pace pojedou závody mistrovství Evropy v autokrosu. Jako každý rok do Nové Paky zavítá velké množství jezdců, zatím jich je...  celý článek