Slávistický talent Martin Hurka (vpravo) v rychlostním souboji s

Slávistický talent Martin Hurka (vpravo) v rychlostním souboji s královéhradeckým obráncem Radkem Hochmeisterem. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Fotbalisté Hradce Králové vybojovali remízu a protrhli smůlu

• 0
Fotbalisté Hradce Králové v nedělním domácím utkání 14. kola Gambrinus po téměř pěti zápasech skórovali a hned to odnesl slavný český tým Slavia Praha díky pohotovosti útočníka Pavla Černého v malém pokutovém území.

Navázat na výkon proti Jablonci a pokud možno vstřelit konečně branku. To si přáli hradečtí fotbalisté v čele s trenérem Václavem Kotalem po reprezentační pauze ve 14. kole první ligy. Ve včerejším zápase se Slavií Praha se jim splnila obě přání.

FC Hradec Králové setřásl po dlouhých 523 minutách střeleckou smůlu z kopaček a proti "sešívaným vybojoval cenný bod za remízu 1:1.

Prvních dvacet minut hry však příliš fotbalového vzruchu fanouškům nepřišlo. To první větší šance Hradce ze 20. minuty nabídla příjemnější podívanou, jenže před slávistickým gólmanem hlavičkující Černý mířil jen nad branku. ¨

O sedm minut později se míč se dostal k Fischerovi, jenž stál víc než dvacet metrů od branky slávistického brankáře Čontofalského. Přesto zkusil vypálit. Střela měla slušnou razanci, ale už ne přesnost. O několik decimetrů minula bránu.

Až do 44. min. se daly počítat pouze příležitosti domácího týmu. Potom však Janoušek u vlastního pokutového území vyrobil fatální hrubku, po níž fauloval k brance pronikajícího Hlouška a kopala se penalta.

"To se stát může, jinak Jirka podal dobrý výkon. Fotbal je o chybách," omlouval počíná svého svěřence kouč Hradce Václav Kotal. Míč si pak připravil útočník Pospěch a nekompromisně ho poslal pod břevno.

Utkání Hradec versus Slavia ve videoreportáži

Jak chmurně domácí končili první půli, tím lépe začali druhou a po třech minutách a předtím i dlouhém čekání rozjásal fanoušky Pavel Černý. Štěpán utekl po pravé straně hřiště a přihrál do pokutového území, kde číhal Černý. Domácí útočník do míče ťuknul levačkou a umístil ho přesně k levé tyči. Vyrovnáno!

"Jsem hrozně rád, že se nám podařilo vstřelit gól a musíme jen věřit, že to bude čím dál lepší," oddechl si Kotal.

Hradec se po gólu ohromně zvedl a obstřeloval Čontofalského branku. "Museli jsme jít víc do rizika, tím víc se nám otevírala okénka v obraně a hrozilo nebezpečí slávistických dobrých brejků," dodal trenér.

V 64. min. takto kontrovali slávisté, ale vzápětí se trefil po centru Dvořák, ale sudí gól neuznali, podobně jako v Ostravě, pro ofsajd. "Hráči, co se rozcvičovali, říkali, že to ofsajd nebyl, ale to rozklíčuje až video," uzavřel Kotal.

Hradec se ještě v nastaveném čase mohl prosadit ze strandardní situace, ale Slavia si už tlak domácích ubránila.