Královéhradecký útočník Pavel Dvořák na zemi v obložení teplických hráčů.

Královéhradecký útočník Pavel Dvořák na zemi v obložení teplických hráčů. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Fotbalisté Hradce skončili v zimní lize třetí, teď je čeká Turecko

• 0
Čtyři nastřílené branky plus jedna z penalty, solidní herní projev a především třetí místo získané v letošním ročníku zimního turnaje Tisport ligy. S touto poměrně pozitivní bilancí se prvoligoví fotbalisté FC Hradce Králové vrátili včera z Berouna, kde se finálová klání uskutečnila.

Kotalův výběr nejprve v sobotním utkání nestačil na Jihlavu. Během devadesáti minut se oba celky rozešly smírně 2:2 a postupujícího určily až penalty, jež tým z Vysočiny proměnil hned čtyři. Včera votroci ovládli duel o třetí místo, v němž porazili mistrovskou Plzeň 3:2.

"Nejvíc mi vadí ty čtyři obdržené branky. Jihlava měla dva útoky na bránu a dvakrát se trefila," stěžoval si na obrannou činnost kouč fotbalistů FC Hradce Králové Václav Kotal.

Jihlava se ujala vedení, ale Hradec stáhl náskok. Trenéra Východočechů potěšila předvedená hra v obou poločasech, pak ho ale zklamaly opory při pokutových kopech.

"Někteří hráči už příště na penaltu nepůjdou," zlobil se. Především kapitán Fischer se při těchto standardních situacích trápí, dohromady už neproměnil třetí pokutový kop.

V neděli měl Hradec otevřenou cestu ke třetímu místu. Plzeň totiž nasadila jen dva hráče tradiční základní sestavy. Východočeši ji celý první poločas nepustili ke své brance a po zásahu Černého vedli.

Hradecký Pavel Černý se raduje z gólu, teplický brankář Tomáš Grigar to vidí jinak.

Druhá půle už byla trochu něco jiného. "Potom, co Plzeň přesunula Bergera do středu zálohy, naše trojice špatně bránila a soupeř to trestal góly," pokračoval Kotal.

Díky Mrázkově a Janouškově trefám se však nakonec Hradec radoval z vítězství nad mistrem. Hradec už zítra odlétá na herní soustředění do Turecka, kde zůstane až do 9. února. "Důležité je, že nám nepřibyli další zranění hráči. Snad kromě Fischera, který si trochu stěžoval, by všichni měli být v pořádku," poznamenal trenér.

S týmem pravděpodobně neodcestují marodi Klapka s Rezkem. "V pondělí odpoledne budeme dělat nominaci, takže budeme moudřejší, kdo nakonec do Antalyi odcestuje," dodal.

Vzhledem k marodce se Kotal chce ještě dohodnout na příchodu stopera ze Sparty. "Nikoho dalšího už potom do mužstva patrně přijímat nebudeme," uzavřel.

Témata: Vysočina