ZATÁHNU TĚ ZA DRES. Útočník Hradce Králové David Vaněček (v bílém) chce založit...

ZATÁHNU TĚ ZA DRES. Útočník Hradce Králové David Vaněček (v bílém) chce založit akci, brání mu v tom hráč Frýdku-Místku. | foto: Martin Veselý, MAFRA

Pohoda pokračuje: Vaněček střílí góly, Hradec vítězí a je první

• 1
Fotbalisté Hradce Králové vyhráli ve 12. kole druhé domácí nejvyšší soutěže 3:0 nad Frýdkem-Místkem,a protože dosud vedoucí Karviná prohrála, vrátili se do čela soutěže. Branky Hradce vstřelili Vaněček, Shejbal a Malinský.

Remízové přerušení vítězné série z minulého týdne ve Vlašimi je zapomenuto. Fotbalisté Hradce Králové se v utkání 12. kola druhé nejvyšší soutěže vrátili k tomu, co jim předtím fungovalo.

Nováčka z Frýdku-Místku porazili, asi i proto, že po pauze ve Vlašimi se znovu trefil kanonýr Vaněček, jenž tak dal gól ve všech osmi utkáních, v nichž Hradec v této sezoně zatím vyhrál. Navíc už před zápasem Hradečtí věděli, že v případě vítězství se vrátí na první místo tabulky, z něhož je sesadila Karviná poté, co ji v týdnu fotbalová asiciace přisoudila kontumační výhru z nedávného utkání v Pardubicích. Karviná v neděli dopoledne prohrála na Žižkově.

"Jsme rádi, že se nám po bodu ve Vlašimi podařilo bod potvrdit domácí výhrou, protože doma vyhrávat musíme," uvedl trenér Hradce.

Hostující tým se sice od začátku snažil na Všesportovním stadionu připomenout, že ještě před několika týdny vedl tabulku, ale dařilo se mu to jen chvílemi. Po vyrovnaném začátku se zápas změnil v trvalé obléhání jejich branky a bylo jen otázkou času, kdy se domácí střelecky prosadí. Na konci první půlhodiny k tomu měli hodně blízko Plašil, jenž po rohovém kopu hlavou jen těsně minul hostující branku, a jen o pár vteřin později Vaněček, jehož přízemní ránu z hranice pokutového území hostující brankář Prepsl kryl.

Stejně jako v 31. min. pohotový volej Shejbala, který střílel z patnácti metrů nehlídán nikým z hostujících obránců. A co teprve dělovka Šislera o pár desítek vteřin později, která Prepslovi málem urazila ruce. Na gól se tak čekalo až do 39. minuty, kdy Hradec po rohovém kopu soupeře zatlačil a důrazný Vaněček míč hlavou poslal z bezprostřední blízkosti do branky.

"Soupeř nás zaskočil rozestavením a způsobem hry, připravovali jsme se na něco trochu jiného, gól nám ale pomohl," uvedl kouč.

Druhý poločas začal obrovskou šancí Vaněčka, který šel sám na Peprsla, ale s pokusem o kličku neuspěl, stejně jako po hodině hry Pillár, jehož hlavičku hostující brankář skvěle vyrazil. K výhře tak Hradecké posunuly až branky Shejbala ze 62. minuty a Malinského o dvacet minut později..