PRÁZDNÁ BRANKA. Hradecký útočník Jiří Šimánek se snaží dorazit puk do branky

PRÁZDNÁ BRANKA. Hradecký útočník Jiří Šimánek se snaží dorazit puk do branky před chomutovským Lukášem Půlpánem z Chomutova. | foto: ČTK

Hradečtí hokejisté opět nejsou bez bodů, druhý přihrál Květoňův skluz

• 0
Hokejisté Hradce Králové bodovali i v devátém zápase z deseti, které zatím v letošním ročníku extraligy sehráli. Tentokrát si pro body dojeli do Chomutova, který zdolali 3:2 v prodloužení.

Takřka fotbalový skluz zajistil hokejistům Hradce Králové další extraligové vítězství. Stalo se tak už po patnácti vteřinách prodloužení zápasu v Chomutov, kdy se hosté dostali do útoku, rychlou akci v pádu zakončil přesnou tečí Květoň, domácí brankář Řehoř sice puk vyrazil, ale útočník Mountfieldu k němu po ledě doklouzal a od jeho nohou se kotouč odrazil do domácí branky.

Rozhodčí ihned ukázali, že gól platí, Hradečtí se začali radovat, aby pak museli několik minut trnout, zda jim radost nevezme výrok videorozhodčího.

Nevzal, Hradec tak v remíze 2:2 v základní části, kterou protáhl sérii bodových zápasů už na devět, přidal do tabulky další bod.

Cestu za dalším bodovým ziskem Hradec příliš šťastně nezačal, Už ve 3. minutě totiž po vyloučeních Langhammera a Mertla soupeři nabídl dvojnásobnou přesilovku. Naštěstí půl minuty hry ve třech zvládl a tím se odpíchl k slušnému výkonu, jehož vyústěním byl vedoucí gól. ve 13. minutě si na modrou čáru najel Ptáček, tvrdě vystřelil a za pomoci lehké teče jednoho z domácích hráčů dal svůj první gól za Hradec.

Jak dvojnásobné oslabení postavilo hradecký tým na začátku na nohy, tak dvojnásobná početní výhoda ve druhé polovině úvodní třetiny ho naopak srazila do kolen.

Hosté ji hráli dokonce minutu a čtyřicet vteřin, ale gól nedali, navíc pár vteřin před závěre jejich převahy o jednoho hráče nechali chomutovského Šuláka vyrovnat.

Přestávka ale Hradci pomohla, jen něco málo přes minutu mu pak stačilo, aby šel podruhé v zápase do vedení. Suja při útoku dva na jednoho pěkně uvolnil Škodu a ten nezaváhal.

Poté Hradec držel vedení více než dvacet minut, ale na začátku poslední třetiny o něj přišel. Domácí Hruška tvrdě vystřelil, hradecký brankář Kantor puk vyrazil jen před Hřebejka a ten odkrytou branku s přehledem trefil.

Ve zbývajících minutách mohli zápas ve svůj prospěch rozhodnout obě týmy, ale nestalo se tak, oba si tak popáté v sezoně zahrály prodloužení. Jen patnáct vteřin, pak se hostující Hradec málokdy vídaným gólem prosadil a zajistil si druhou výhrou v prodloužení v sezoně. O další body bude hradecký Mountfield usilovat už zítra, kdy se představí na ledě Liberce. Zápas tam začne v 17 hodin.