Hokejový stadion v Hradci Králové při derby s Pardubicemi.

Hokejový stadion v Hradci Králové při derby s Pardubicemi. | foto: Martin Veselý, MAFRA

Vánoce nic nezměnily, Hradečtí hokejisté venku dál strádají

• 0
Fanoušci královéhradeckých hokejistů vánoční nadílku v podobě extraligových bodů nedostali. Tým totiž v prvním ze tří povánočních zápasů prohrál 1:2 v Karlových Varech.

Hokejisté Hradce Králové zápasy skoro mohou považovat zápasy na hřištích soupeřů jako předem ztracenou věc a snahu získat nějaké body za něco více než nedosažitelného. Naposledy totiž bodovali v polovině října v Olomouci, od té doby jezdí neustále domů s prázdnou.

Páteční utkání v Karlových varech bylo už deváté, v němž nechali domácím body, navíc to byla sedmá prohra z posledních osmi zápasů...

Přitom Hradec začal možná pod dojmem příjemného pocitu z vítězství v derby nad Pardubicemi, jež v polovině prosince předcházelo pátečního zápasu, odvážně, už v první minutě nebezpečně střílel Mertl.

Další příležitosti Knotka a Pospíšila Habal s přehledem vykryl a ke vstřelení branky pak Hradci Králové nepomohly ani tři po sobě jdoucí přesilové hry.

Domácí Energie si vytvořila šanci jedinou, ale za to stoprocentní - tutovku Dudy z bezprostřední blízkosti efektním zákrokem lapačkou zlikvidoval Kantor.

Před první pauzou přišla pro Hradec nečekaná komplikace obránce Vašíček totiž po běžném faulu tak dlouho protestoval, až obdržel desetiminutový osobní trest a následně i do konce utkání.

Přesto i po přestávce pokračoval Hradec Králové v aktivní hře a domácí se nemohli pořád dostat do správného tempa. Ve 27. minutě zabránil Harant Kukumbergovi ve vstřelení branky jen za cenu faulu a o minutu později při dalším vyloučení Dudy se naskytla Východočechům šance hrát 55 vteřin přesilovku pět na tři. Tu využil po 13 sekundách bombou od modré čáry Pláněk.

Navíc hosté mohli skóre navýšit po Vantuchově střele, ale Habal včas sklapl betony k sobě. Rovněž domácí Karlovy Vary při vyloučení Troligy a Mertla dostaly ve 35. minutě šanci hrát 141 vteřin přesilovku pět na tři, kterou střelou z mezikruží využil ve 36. minutě Bičánek. Domácí ožili a o dvě minuty později po přečíslení s Balánem otočil stav David Hruška.

V posledních třetině byly šance na obou stranách a tu největší ze strany Hradce měl Dej, který ujel ve vlastním oslabení, ale nedotáhnul bekhendový blafák do úspěšného konce.

Za domácí mohl zvýšit Duda, ale jeho střela z mezikruží skončila jen na horní tyčce. Hostům k vyrovnání v posledních minutách nepomohla přesilovka při Balánově vyloučení a ani minutu trvající power- play.