Brian Ihnacak.

Brian Ihnacak. | foto: Martin Veselý, MAFRA

Vydařený závěr a nájezdy daly hokejovému Hradci první výhru roku

• 0
Už už se zdálo, že rok 2016 vzal královéhradeckým hokejistům štěstí. Ve svém třetí extraligovém zápasu právě tohoto roku totiž dlouho prohrávali a vypadalo to, že stejně jako z obou předchozích odejdou poraženi. Jenomže v poslední třetině se herně zvedli, 79 vteřin před jejím koncem vyrovnali na 2:2 a v samostatných nájezdech rozhodli o své výhře. První v novém roce.

Po páteční domácí prohře 1:3 s Plzní se Hradec ocitl v nezáviděníhodné situaci. Nejen proto, že prohrál, ale znovu se mu rozšířila marodka.

K již delší dobu nehrajícím zkušeným obráncům Frühaufovi a Vydarenému se totiž začali přidávat útočníci. Chyběli Šimánek, Köhler a nově také Bednář. Hradečtí trenéři tak neměli pohromadě prakticky žádný útok, navíc museli do sestavy zařadit několik mladíků a také z Litoměřic povolat už zkušenějšího Jana Bergera, pro kterého to byl první extraligový start v této sezoně.

Jestliže trenér Mountfieldu Vladimír Kýhos mluvil po páteční prohře s Plzní o nejhorším výkonu týmu pod jeho vedením, na svých slovech toho moc nemusel měnit ani v první třetině zápasu v Mladé Boleslavi. Domácí totiž byli lepším týmem, výborným bruslením a forčekinkem dostávali tým Mountfieldu pod tlak a ten odolával jen díky několika výborným zákrokům brankáře Kacetla.

Hradecký gólman si v jednom případě dokonce pomohl hlavou, kterou vzal výbornou šanci Klimentovi, ale na brejk trojice domácích hráčů, který přesně zakončil Pabiška, už nestačil.

Po přestávce se Hradec sice zlepšil, dostával se už i do šancí, ale ani ty největší Honejsek a Kukumberg neproměnili. Naopak v poslední minutě ujel hostující obraně Musil a trefil přesně horní roh Kacetlovy branky.

Hradec se tak gólu dočkal až na začátku poslední části, kdy snížil Ihnacak. Poté si vypracoval místy velký tlak, ale vyrovnat se mu dlouho nedařilo.

Až v předposlední minutě, krátce poté, co gólman Kacetl odjel na střídačku a Mountfield začal hrát v šesti, se k puku před domácí brankou dostal Kukumberg a s přehledem dal gól. V nájezdech se jako jediný trefil hned v první sérii Ihnacak a přidal druhý bod.