Hradecký útočník Jaroslav Bednář (vlevo) a Jan Tomeček z Karlových Varů bojují...

Hradecký útočník Jaroslav Bednář (vlevo) a Jan Tomeček z Karlových Varů bojují o puk. | foto: ČTK

Hradečtí hokejisté posledního porazili, ale hodně se s ním nadřeli

• 0
Hokejisté Hradeckého Mountfieldu stráví druhou reprezentační pauzu v sezoně na 6. místě. Po páteční prohře 3:4 v Brně jim k lepšímu umístění nepomohla ani výhra 3:0 nad posledními Karlovy Vary.

K tomu, aby se více než týden, v době, kdy bude extraliga mít reprezentační pauzu vyplněnou moskevským Channel One Cupem, mohli dívat na to, že jim v extraligové tabulce patří pátá příčka, potřebovali překročit svůj stín.

Tím by bylo vítězství v Brně, kde od přesunu týmu z Českých Budějovic do Hradce před více než třemi lety, Mountfield ani jednou nejenže nevyhrál, ale ani nebodoval.

Zlomit tuto sérii se Mountfieldu nepodařilo ani v pátek a porážka 3:4 nabídla postup na pátou příčku pražské Spartě. Ta ji využila a nezabránila jí v tom ani včerejší výhra Mountfieldu 3:0 nad posledními Karlovými Vary.

Pro Hradec to bylo předposlední extraligové vystoupení v tomto kalendářním roce, tím posledním bude 22. prosince derby s Pardubicemi, vánoční program pak Hradci zrušil start na Spengler Cupu ve Švýcarsku.

Včerejší výhra nad posledním týmem tabulky sice vypadá výsledkově poměrně jednoznačně, ale nenechme se mýlit. Karlovy Vary, posilněné páteční výhrou nad mistrovským Libercem, totiž nebyly vůbec odevzdaným soupeřem. Ostatně o mnohém svědčí, kdy v Hradci dostaly góly. První sice na počátku 2. třetiny, kdy Kukumberg skvělou zpětnou přihrávkou ke skórování vybídl Knotka, další dva ale až v úplném závěru, do té doby byl výsledek i přes střeleckou převahu domácích otevřený.

Ti ale v předposlední minutě využili power-play soupeře a Jarůšek po nezištné přihrávce zvýšil na 2:0 a o minutu později, kdy už byl hostující gólman Závorka zpátky v brance, přidal třetí gól Köhler.

Ke třem bodům si Hradec mohl po delší době do svých statistik přidat i údaj o neinkasovaném gólu, což se mu naposledy povedlo na konci října. A hádejte, koho tehdy měl proti sobě? Ano, byly to rovněž Karlovy Vary, Hradec tam tehdy vyhrál 2:0.

Kacetl? Rival má dál zájem

Právě probíhající měsíční hostování brankáře hradeckého Mountfieldu Ondřeje Kacetla v Pardubicích by nemuselo být v této sezoně jediným obdobím, kdy bude tento gólman hájit pardubickou branku.

Vedení Dynama totiž projevilo zájem, aby Kacetl v jejich klubu pokračoval i poté, co 21. prosince jeho hostování skončí. V tento den totiž vyprší měsíční výměna, při které Hradec za Kacetla získal útočníka Michala Bártu.

„Pardubice nás oslovily v otázce prodloužení působení Kacetla u nich. Sdělili jsme jim naše podmínky s tím, že Kacetl tam v každém případě 21. prosince hostování ukončí a měl by jet s námi do Davosu,“ uvedl generální manažer hradeckého klubu Aleš Kmoníček, „jinými slovy, další případné rozhodnutí učiníme nejdříve na konci prosince.“ Hradec se od začátku netajil tím, že Kacetla chce mít na Spengler Cupu, který sehraje na konci roku.

Zatímco Kacetl od svého příchodu do Pardubic odchytal všechny zápasy týmu, útočník Bárta za Hradec nenastoupil ani jednou a už to tak pravděpodobně zůstane. Bárta totiž kvůli zranění, které si způsobil na prvním tréninku po příchodu do Hradce, nehrál ani včera proti Karlovým Varům a do 21. prosince Mountfield žádný extraligový zápas v programu už nemá.

Naopak Pardubice sehrají ještě 20. prosince zápas s Libercem (utkání Hradce ve Vítkovicích bylo kvůli startu soupeře v Lize mistrů odloženo), o dva dny později je v Hradci na programu derby právě s Pardubicemi.