Hradec Králové - Olomouc (7. září 2010)

Hradec Králové - Olomouc (7. září 2010) - Bergerův nájezd. | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Hokejisté Hradce po měsíci konečně vyhráli

• 0
Konečně trochu optimismu pobrali hokejisté Hradce Králové před blížícím se startem 1. ligy. Po téměř měsíci totiž v přípravě vyhráli, když na svém ledě porazili rovněž prvoligovou Olomouc 5:3. Pro Hradec to bylo první vítězství od 10. srpna, kdy vyhráli na ledě extraligového Kladna.

Hradec vyhrál hlavně díky střeleckému umění dvou hráčů - Jaroslav Roubík totiž vstřelil Olomouci tři góly, jeho kolega z prvního útoku Jan Hruška přidal dva.

Oba celky vstoupily do utkání opatrně, deset minut se moc nedělo, pak se poprvé prosadil domácí střelec Roubík a stav 1:0 vydržel až do konce úvodní části hry.

Po přestávce se hra přitvrdila, přibývalo vyloučených, ale gólů jen pomalu. Ty začaly ve větší míře padat až v závěrečné části, kdy nejprve Olomouc dvěma góly otočila skóre ve svůj prospěch, ale pak vyrovnal na 3:3 Roubík a v závěrečných dvou minutách o výhře domácích rozhodl Jan Hruška.

Další přípravný zápas Hradec sehraje ve čtvrtek, kdy bude hostovat v Benátkách nad Jizerou. Bude to poslední duel Hradce před startem 1. ligy, kterou východočeský tým zahájí příští středu ve Znojmě.

Příprava: HC VCES Hradec Králové - Olomouc 5:3 (1:0, 1:1, 3:2).