V NOVÝCH DRESECH. Vybírat je pomáhali i fanoušci hokejového Hradce Králové.

V NOVÝCH DRESECH. Vybírat je pomáhali i fanoušci hokejového Hradce Králové. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Hokejisté Hradce stále vedou 1. ligu, nyní je čeká test proti favoritům

• 0
Raz, dva, tři, čtyři, pět, šest, sedm, osm, gól! I takové skandování, typické pro spokojené fanoušky, jejichž tým nastřílel úctyhodných osm gólů, se ozývalo v závěru sobotního hokejového zápasu 1. ligy na hradeckém zimním stadionu mezi domácím Hradcem a hostujícím Havlíčkovým Brodem.

Krásný důkaz toho, jak se hradecký tým vřítil do letošního prvoligového ročníku, po pěti odehraných kolech totiž druhou nejvyšší soutěž vede o dva body před jedním z největších favoritů, týmem z Ústí nad Labem.

Také zásluhou sobotní vysoké výhry 8:4, při které si pět branek domácí nechali na poslední třetinu. "Jsme vděční, že jsme nahoře, takové ambice jsme neměli," nechal se po dalším vítězném zápase slyšet trenér Hradce Jiří Mička. V prvních pěti kolech jeho tým ztratil jediný bod za výhru v prodloužení v duelu s Pískem, všechny ostatní duely vyhrál za tři body, tedy v základní hrací době.

V Hradci se před sezonou vyměnilo vedení klubu stejně jako téměř polovina kádru, ambice týmu směřuje hlavně ke klidnému postupu do play-off, současná pozice je podle všech něco navíc.

Nyní ale budou mít těžkou pozici, aby ji drželi i tento týden. Následující dva zápasy totiž hrají proti největším favoritům soutěže, kteří druhé nejvyšší soutěži už několik sezon kralují a neustále se pokoušejí postoupit do extraligy.

Už v pondělí se Hradec představí na ledě Chomutova, ve středu na východ Čech přijede Ústí nad Labem. "Jde o soupeře, kteří jsou v top dvojce první ligy, budeme rádi za každý bodík, který proti nim utrhneme," netají Mička.

"Nebál bych by se toho, i když to jsou největší favorité celé ligy," uvedl nejzkušenější hradecký hráč Jiří Kadlec, jenž v sobotu zaujal krásným a hlavně chytrým gólem. Stejně jako další hráči, především pak Vít Budínský, autor tří branek. Utkání Hradce v Chomutově začne v 17:30.