Královéhradecký gólman Pavel Kantor inkasuje gól v utkání European Trophy proti

Královéhradecký gólman Pavel Kantor inkasuje gól v utkání European Trophy proti Kärpätu Oulu. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Dej, dej! Útočník Mountfieldu pálil, ale tým opět nevyhrál

• 0
Ani v přípravě největší návštěva 1 519 diváků nevyburcovala hokejisty Mountfieldu HK k prvnímu vítězství v prestižní European Trophy. Hradecký klub znovu naplnil kvótu jednoho zásahu na utkání a s finským Kärpätem Oulu prohrál 2:3 především vinou dvou vyloučení.

Kärpät Oulu udělalo výrazný krok k výhře už v první třetině. Efektní šance si vytvořilo hned v úvodu střelami beka Pokky a českého forvarda Davida Květoně.

Těsně před polovinou první třetiny finští hráči trestali hradeckou nedisciplínovanost, po Lehtonenově nahrávce skóroval dělovkou k levé tyči Pokka. Další krásná akce ze strany severského týmu přišla až čtyři minuty před koncem třetiny. To Juntilla poslal v útočném pásmu kotouč na ostříleného útočníka Mikku Pyöräläleho a ten z kruhů zvýšil na 2:0.

Finské mužstvo ohrozilo Kantorovu branku také na začátku druhé periody. Ve 23. min. se však poprvé prosadili i svěřenci hradeckého kouče Petera Draisatla. To zužitkovali přesilovku po faulu finského exreprezentanta Viuhkoly. Vydarený na modré čáře od levého mantinelu prudce nahodil kotouč na brankáře Karhunena a ještě před ním puk mezi jeho betony usměrnil Rastislav Dej.

Domácí mohli záhy i vyrovnat po rychlém kontru Šimánka s Harantem. Zcela volný Harant však trefil jen Karhunenův pravý beton. Ve 34. min. naopak jeho spoluhráči ztrestali domácí Mountfield za vyloučení Ptáčka. To se z dorážky podruhé prosadil Pyörälä.

Hradečtí vstoupili do posledního dějství aktivně, ale příliš atraktivní hokej k vidění nebyl. Až v posledních šesti minutách domácí zamkli Kärpät v jeho třetině. Snížení však přišlo příliš pozdě, v poslední minutě. Dej při hře bez brankáře tečoval prudkou střelu Tvrdíka a podruhé se zapsal mezi střelce.

Na první vítězství v přípravě to nestačilo. Hradec tak v European Trophy prohrál už s Plzní, Kometou Brno, Luleou a teď i s Oulu. Další zápas ho čeká v pátek na ledě Eisbärenu Berlín.