Hokejový Hradec Králové favoritovi body opět nevzal, ale byl blízko

10:23aktualizováno  10:23
Hokejisté Hradce Králové prohráli v pondělním prvoligovém zápase na ledě druhého Chomutova 1:3, když tentokrát byli blízko k úspěchu - třetí gól dostali na ledě favorita až v závěru při hře bez brankáře.

Ladislav Rytnauer z dresu Hradce Králové | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Minutu před koncem druhé třetiny jel hradecký útočník Martin Záhorovský sám na chomutovského brankáře Miroslava Hanuljaka. Zakončení se mu však nepovedlo a Hanuljakovu branku přestřelil.

Hradec tím nevyužil velkou šanci vyrovnat zápas 32. kola 1. ligy na ledě druhého týmu tabulky na 2:2. V závěrečné třetině pak přes veškerou snahu hosté nevyrovnali, naopak v poslední minuty, ve chvíli, kdy už hráli bez brankáře, vstřelil třetí branku domácích Pulpán.

Hradečtí si tak budou muset na první bodový zisk z utkání s dvěma největšími favority počkat minimálně do zítra, kdy na svém ledě přivítají vedoucí Ústí nad Labem.

Dosavadní tři vzájemné duely s Chomutovem a obě s Ústím nad Labem prohráli shodně v základní hrací době. Pondělní prohra navíc Hradci přerušila rekordní sérii této sezony v počtu vítězných zápasů v řadě, zastavila se na čísle šest.

Na ledě Chomutova ale Hradec tentokrát začal velmi dobře. Už po necelých pěti minutách se jeho hráči dostali do rychlého útoku, přečíslili domácí obránu a Tvrdík přesně zakončil. Radost z vedení však netrvala dlouho, domácím na vyrovnání stačily pouhé čtyři minuty, úspěšným střelcem byl David Hruška.

Na další gól se v Chomutově čekalo až do 2. třetiny, ve 25. min. poslal domácí do vedení Jaroslav Hafenrichter, jenž proměnil přesnou přihrávku Sikory zpoza branky. Hradečtí se k vyrovnání mohli propracovat v samotném závěru zápasu, ale při hře šesti proti čtyřem naopak inkasovali.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Takhle se radoval po vstřeleném gólu Petr Schwarz (vpravo) se svým spoluhráčem...
Hradec dvakrát bez výhry, přijde v derby proti Pardubicím změna?

V předcházejících dvou druholigových sezonách, na jejichž konci byl postup, se fotbalistům Hradce Králové v domácím prostředí rivala z Pardubic porazit...  celý článek

Hradecký záložník Petr Schwarz dává gól v utkání proti Budějovicím.
Hradec chce na vítězné derby navázat v Českých Budějovicích

Vstup do nové sezony se fotbalistům Hradce Králové povedl, když mají po třech odehraných kolech sedm bodů a jsou na druhém místě tabulky. V neděli od 17 hodin...  celý článek

Momentka ze zápasu mezi Hradcem Králové (v bílém) a Českými Budějovicemi.
První prohra sezony, Hradec v bitvě o čelo tabulky nestačil

Fotbalisté FC Hradec Králové poprvé v nové druholigové sezoně prohráli. V bitvě o čelo tabulky nechali všechny tři body v Českých Budějovicích po jednoznačné...  celý článek