Momentka z utkání Hradec Králové - Olomouc

Momentka z utkání Hradec Králové - Olomouc | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Hokejový Hradec se k předkolu prodírá se špatnými výsledky, opět prohrál

• 1
Pokud považujeme play-off za vyvrcholení sezony, pak se na prvoligové hokejisty Hradce Králové sype jedna nepříjemnost za druhou v nejméně vhodnou chvíli. Počet výher v poslední době narůstá více než pomalu. Navíc tým opustil kapitán a tahoun Jaroslav Roubík, který odešel do Ústí nad Labem, a nově kvůli protestům fanoušků proti vedení klubu netuší, s jakou podporou od nich může počítat.

V sobotu v posledním domácím zápase dlouhodobé části, ve kterém Hradec nastoupil proti Jihlavě, se to dalo změřit i na čas. Hradecký kotel fandil jen prvních deset minut, pak se jeho členové rozprchli po zimním stadionu a bylo po fandění.
Domácí tým v té chvíli už prohrával 0:1. Nakonec si do tabulky zapsal porážku 1:6, v lednu z jedenácti utkání už devátou. Tuto bilanci před play-off mohou mírně vylepšit už jen dnes, kdy dlouhodobá část končí, ve Znojmě.

„Prohráli jsme 1:6, což je hodně, ale klukům nemám nic za zlé, síla Dukly je velká,“ uvedl pro oficiální stránky klubu trenér Hradce Jiří Mička.

Hosté, kteří už v předstihu věděli, že se předkolu play-off vyhnou a začnou v něm hrát až ve čtrvtfinále, o své síle začali přesvědčovat už od počátku zápasu, jejich vedoucí gól vstřelil v 6. min. Čachotský. O necelou půlminutu mohlo být vyrovnáno, ale Volráb trefil jen tyčku.

Od té chvíle už hosté šli bezpečně za vítězstvím, nezastavilo je ani snížení domácími na 1:3 v poslední minutě druhé třetiny.

„Bohužel jsme na začátku třetí třetiny hned dostali nešťastný gól,“ poznamenal hradecký trenér, jenž musel přetrpět ještě další dva. Své hráče však chválil: „Přesto musím klukům poděkovat. Viděl jsem od nich skákání do střel, bojovnost, hru do těla, tlak do brány.

Ale nedávali jsme góly, zatímco Jihlavě, dá se říct, tam dneska spadlo skoro všechno.“ Pouhých pět lednových bodů v zápasech skupiny A, kde se střetávalo osm nejlepších mužstev základní části, vytěsnily Hradecké z vysněného čtvrtého místa, které by je posunulo přímo do čtvrtfinále. Navíc do předkola, které začne už ve středu, vyrazi s pochroumaným sebevědomím, počet proher nepříjemně narostl.

„Bylo pro nás dobře, že jsme se dostali do první osmičky, kde jsou mužstva hodně kvalitní,“ uvedl Mička a zdůraznil, že v předkole bude záležet hlavně na bojovnosti jeho týmu. „Musíme se připravit na předkolo. Buďto to ubojujeme, nebo ne,“ poznamenal kouč před dnešním utkáním ve Znojmě.

Hradec hraje poslední kolo, to určí soupeře pro play-off

Hradec Králové proti Benátkám nad Jizerou. Vrchlabí do Berouna. Takový bude středeční program hokejových rivalů z Královéhradeckého kraje, pokud i po dnešním posledním kole nadstavbové části zůstane v tabulkách obou skupin současné pořadí.

Ale je také dost dobře možné, že v předkole prvoligového play-off, jež začne právě pozítří, vyzvou obě mužstva někoho úplně jiného.

Nebo se postaví proti sobě, což je také jedna z variant.

Těch je víc hlavně proto, že před závěrečným kolem dlouhodobé části jsou v příslušných částech obou skupin jen minimální bodové rozdíly.

V případě Hradce Králové to znamená, že může jít do předkola z místa šestého, které patří Znojmu, či sedmého, jež mu náleží nyní. Rozdíl mezi mužstvy je jediný bod ve prospěch Znojma, oba soupeři se proto dnes utkají o to, kdo do play-off vyrazí z lepší pozice, zápas začne v 17.30.

V podobné situaci je před dnešní rozlučkou se základní částí také Vrchlabí. Ve skupině B je zatím první, ale v případě domácího neúspěchu s Litoměřicemi (zápas ve Vrchlabí začne v 18 hodin), může při nepříznivých okolnostech klesnout až na třetí místo.