Momentka z utkání Hradec Králové - Vlašim. | foto: Martin Veselý, MAFRA

Poločasový zádrhel výhru nevzal, Hradec si po přestávce poradil

• 0
Fotbalisté Hradce Králové vedou 2. ligu i pět kol před koncem, po výhře 4:2 nad Vlašimí a po remíze Táborska se Zlínem ale mají před svými nejbližšími pronásledovateli dvoubodový náskok.

Už po 59 vteřinách bylo téměř jisté, že v posledních třech zápasech neprostupná vlašimská obrana v Hradci Králové gól dostane. Jeden z jejích hráčů totiž právě vteřinu před naplněním úvodní minuty fauloval ve vlastním pokutovém území Janouška, rozhodčí odpískal faul a nařídil pokutový kop. Z něho sice už ve 2. minutě, ale přece jen rekordně rychle získal Hradec vedení 1:0, když Dvořák poslal penaltu s přehledem proměnil.

Že by si tím ale domácí tým zadělal na bezproblémovou cestu za třemi body, to se zdaleka říct nedalo. Už po sedmi minutách sice Halilovič prošel hostující obranou a nabízel šanci Kuličovi, ale pak začali hrát i hosté. A ve 34. minutě předvedli krásnou akci středem hřiště, Jandovu jasnou šanci sice brankář Koubek vyrazil, ale na Matějkovu přihrávku už byl krátký.

A za necelé dvě minuty byl Janda v další jasné šanci a jen jeho nepřesná hlavička domácí zachránila od další branky. Už ne tak ve 42. minutě, kdy na Matějku přilétl centr z právé strany a ten už gól dal.

"Věděli jsme, že Vlašim udělal pod trenérem Petrželou velký pokrok a potvrdila to," uvedl trenér hradeckého mužstva Luboš Prokopec hlavně s ohledem na první poločas. Naštěstí pro jeho tým ale druhý poločas začal stejně skvěle jako první. Po dvou minutách totiž zahrávali přímý kop, hostující brankář Chudý chyboval a kapitán Rolko z poměrně těžké pozice prázdnou branku trefil.

"Brzké vyrovnání nám hodně pomohlo a celý druhý poločas pak ukázal sílu našeho mužstva," poznamenal. Klíčový moment přišel v 56. minutě. V něm nejprve Zelený po krásné akci znovu poslal domácí do vedení, navíc byl za předcházející faul téměř na polovině hřiště vyloučený hostující Vebr.

Vlašim sice i v deseti zlobila, ale když v 65. minutě předvedl jeden ze svých úžasných sprintů Halilovič a nabídl gól Čermákov i, bylo vše jasné, domácí pak fotbalem díváky bavili.