Radost hradeckých fotbalistů

Radost hradeckých fotbalistů | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Nula v počtu výher smazána, Hradec nastřílel nováčkovi čtyři góly

• 1
Fotbalisté Hradce Králové konečně vymazali v kolonce vítězství letošní druholigové tabulky nulu. Pro první výhru si dojeli do Olomouce, kde 4:1 porazili rezervu tamní Sigmy, nováčka soutěže.

Na začátku dvě velké šance soupeře, poté až téměř do konce poločasu čekání na první gól, ale nakonec vysoké vítězství.

Tím vším si včera dopoledne prošli fotbalisté Hradce Králové při cestě za prvním tříbodovým ziskem letošní druholigové sezony.

„Výhru jsme už potřebovali, snad to pro nás bude vzpruha. Je sice vysoká, ale zdaleka se nerodila lehce,“ uvedl Bohuslav Pilný, jeden z dvojice trenérů hradeckého mužstva. Hradec si první tři body do tabulky připsal ve svém třetím zápase soutěže, když zatím sehrál o jeden méně než většina ostatních týmů, v 1. kole měl kvůli lichému počtu účastníků volný los.

Po dvou remízách - 0:0 v Táborsku a 1:1 v derby s Pardubicemi - se před Hradcem, který má v tomto ročníku Fotbalové národní ligy nálepku týmu, jenž opustil elitní 1. ligu, otevřela solidní možnost poprvé vyhrát. Rezerva olomoucké Sigmy, nováček FNL, totiž v prvních třech zápasech nebodovala.

„Na Olomouc jsme se byli podívat na minulém domácím utkání, takže jsme věděli, že dosažené výsledky zdaleka neodpovídají kvalitě a hernímu projevu Sigmy,“ konstatoval druhý z hradeckých trenérů MIlan Frimmel.

Začátek zápasu jeho slova potvrdil, v 7. a v 11. minutě se ve velkých šancích objevili domácí Vašíček a Hladík, první ale netrefil branku a druhý zase trefil jen hradeckého obránce. „Naše předpovědi se vyplnily úplně jednoznačně, protože domácí měli do desáté minuty dvě vyložené šance, a kdyby je proměnili, zápas mohl dopadnout jinak. Jsou to mladí kluci a fotbal, který hrají, se nám hodně líbí. V přípravě jsme říkali hráčům, že tohle bude jeden z nejtěžších zápasů, ať se nenechají mýlit, že přijedeme někam na béčko Olomouce a půjde to samo,“ poznamenal Frimmel.

Po tomto úvodu se Hradečtí srovnali, ale na gól čekali až do konce první půle, kdy se v dobré pozici objevil Vaněček, místo střely ale ještě přihrál Vlkanovovi a ten dal vedoucí gól.

Definitivní rozhodnutí přišlo mezi 60 a 70. minutou, kdy Hradečtí třikrát skórovali. „Hlavně druhý gól pro nás byl uklidňující,“ soudí Pilný.

Hradec si tak s přehledem dokráčel k vysoké výhře, kterou nijak nepoznamenala ani inkasovaná branka v závěru zápasu. „Rozhodlo asi to, že my jsme na rozdíl od domácích byli ve střelbě efektivní, ale výsledek je možná trochu zkreslující,“ uvedl Pilný.

První tříbodová výhra sezony posunula hradecký tým druholigovou tabulkou nahoru, se zápasem k dobru mu patří místo v první polovině. Ještě výš se může dostat už po dalším druholigovém zápase, kterým bude souboj s Frýdkem-Místkem. ten na tom totiž je podobně jako byla před včerejším zápasem rezerva Olomouce. Ve svých prvních třech zápasech totiž Frýdek-Místek nezískal ani jediný bod, navíc v nich nevstřelil ani jediný gól. Hrát se bude v Hradci Králové, ale až za dva týdny, protože následující víkend je věnovaný 2. kolu Poháru FAČR. „Hrajeme v Chrudimi, takže ze zápasového tempa nevyjdeme. A navíc tam máme co napravovat,“ uvedl Pilný.