Radost hokejistů Hradce Králové

Radost hokejistů Hradce Králové | foto: Martin Veselý, MAFRA

Příjemné série vydržely: vítězství po prohře a bod navíc po remíze

• 0
Hokejisté Hradce Králové porazili v dalším kole extraligy tým Vítkovic 2:1 po prodloužení a dva získané body je nechaly na příjemném druhém místě tabulky hned za zatím suverénní Spartou.

V neděli prohráli hokejisté Hradce na ledě Komety Brno 0:3 a počtvrté v sezoně nezískali ani body.

V úterý večer pak porazili Vítkovice 2:1 v prodloužení a stejně tak počtvrté ukázali psychickou odolnost. Zatím totiž po každém zápase, v nichž je soupeř udolal v základní hrací době a sebral jim všechny body, se Hradečtí do následujícího duelu sebrali tak, že jej vyhráli. V předcházejících třech případech tříbodově, nyní dvoubodově.

"Je to pro nás důležité, že hned bodujeme a nevychází nám z toho začátek nějaké série porážek," těší kapitána hradeckého mužstva Jiřího Šimánka. Právě on svým gólem v nastaveném čase výhru svému týmu vystřelil: "Teď je pro nás dost důležitá, protože v pátek jedeme do Zlína, kde to nebude jednoduché."

Výborná schopnost hodit za hlavu porážku a za pár dní se radovat zase z vítězství se podle trenéra Petera Draisaitla nedá příliš ovlivnit: "Když prohraješ a pak hned boduješ, je to výborný. Ale připravujeme se na každý zápas stejně s tím, že ho chceme vyhrát."

Hradeckým hokejistům tak tentokrát ani příliš nevadilo, že jim hostující tým jeden bod uzmul. "Máme několik zraněných hráčů a v některých chvílích už byla na našem výkonu znát únava," všiml si hradecký kouč, jenž také bral v úvahu kvalitu soupeře. "Vítkovice mají výborný tým a my, i když jsme v některých fázích zápasu měli problémy, jsme jim toho zase tak moc nedovolili."

Hradec se už podruhé za sebou musel obejít bez čtyř útočníků, kteří patří do základní sestavy. K déle zraněným Dejovi a Tvrdíkovi se před utkáním v Brně přidali Kudrna a Květoň. "Zatím není jisté, zda někdo nejbližší zápas stihne," poznamenal trenér.

I přesto Hradečtí opět zvládli nejen bodovat v základní hrací době, ale v nastavení přidali další bod. Stejně jako ve statistice výher po prohraném utkání jim i tato přináší velké uspokojení. První tři prodloužení či nájezdy v sezoně sice prohráli, ale pak jako by se z nich poučili a nyní drží sérii šesti utkání za sebou, v nichž si bonusový bod do tabulky připsali právě oni.

A ještě jedna zajímavost, jen v jediné z těchto šesti utkání nechali dojít až do samostatných nájezdů, pět zbývajících zvládli v prodloužení. "Nechceme rozhodnutí nechávat až na nájezdy, to už bývá loterie," říká logicky kapitán Šimánek.

V úterý večer Hradci na rozhodující gól stačilo 52 vteřin, pravdou ale je, že v tu chvíli měli výhodu jednoho hráče při signalizovaném vyloučení soupeře.