Hradečtí hráči Roman Kukumberg (vlevo) a Rastislav Dej se radují z gólu.

Hradečtí hráči Roman Kukumberg (vlevo) a Rastislav Dej se radují z gólu. | foto: ČTK

Poprvé druhý bod, Knotek ho vystřelil dvě vteřiny před koncem prodloužení

• 0
Hokejisté Hradce Králové poprvé po úvodní reprezentační přestávce sezony vyhráli. Po prohře 2:5 s pražskou Spartou si pro vítězství dojeli do Třince, odkud vezou dva body za výhru 2:1 po prodloužení, které Knotek rozhodl dvě vteřiny před jeho koncem.

Dlouho to vypadalo, že si Hradec do statistik letošní sezony zapíše v zápase v Třinci jeden nepříznivý primát. Až do 53. minuty totiž nemohl dát gól, což se mu ještě nestalo.

Jenomže právě v této minutě Kukumberg brankáře domácích Hrubce překonal a vyrovnal na 1:1.

I díky tomu Mountfield získal mnohem příjemnější premiérový zápis v letošním extraligovém ročníku. Poprvé totiž vyhrál zápas, který v základní hrací době nepoznal vítěze. Všechny tři předcházející Mountfield ztratil, všechny tři shodně po samostatných nájezdech.

Dva body, které si tak Hradec do tabulky zapsal vůbec poprvé v sezoně, pro něj jsou dobrým vkladem do náročného závěru listopadu. Včetně toho úterního totiž na jeho hráče čeká porce šesti utkání ve třinácti dnech. To následující sehraje v pátek v Plzni.

Úvodní třetina přinesla zajímavý hokej, avšak ne góly, na ty si diváci museli počkat téměř až do poloviny zápasu. Na začátku 28. minuty, ve chvíli, kdy Hradec po předcházející hře čtyři na čtyři začal hrát přesilovku, ujel Linhart, natáhl na sebe Vydareného s Pláňkem a přihrál před branku Ruferovi, který si srovnal kotouč a zakončil přesně.

Přestože se hrál dobrý hokej s řadou šancí, další gól přišel až sedm minut před koncem a vcelku nenápadně. Kukumbergovo nahození z rohu kluziště se od brankové konstrukce odrazilo mezi kruhy, odkud skákavý puk na Hrubce vypálil Bednář. Kotouč se vrátil zpět ke Kukumbergovi, ten z úhlu zkusil štěstí podruhé a puk procedil za Hrubce. Mountfield pak dokonce mohl ještě rozhodnout v předposlední minutě, ale Ihnacaka zablokoval Nosek a pomalý kotouč vyrazil Hrubec hokejkou.

Také v prodloužení se dlouho nerozhodlo a vše směřovalo k samostatným nájezdům. Jenomže v samém jeho závěru se Šimánek protáhl po levé straně a přes Polanského nahodil kotouč před domácí branku. Tam dojel nejrychleji Knotek a Špičkou hokejky usměrnil puk za domácího brankáře. Do konce prodloužení v tu chvíli zbývaly pouhé dvě vteřiny.