Hradečtí hokejisté se radují z gólu v utkání s vedoucím Libercem.

Hradečtí hokejisté se radují z gólu v utkání s vedoucím Libercem. | foto: ČTK

Skvělý počin: Hokejisté Hradce obrali o body týmy ze špice tabulky

• 0
Na skončený závěr minulého týdne budou fanoušci hradeckého Mountfieldu rádi vzpomínat. V pátek totiž se svým týmem slavili vítězství 5:1 nad zatím jasným lídrem soutěže z Liberce, hned včera pak Hradec nedal ani bod druhé Spartě, porazil ji 4:2!

Šest získaných bodů proti aktuálně dvěma nejlepším mužstvům extraligy jednak posunuly Mountfield na třetí příčku, navíc mu opět výrazně přiblížily přímý postup do čtvrtfinále play-off.

Hokejová extraliga má po nedělním kole reprezentační přestávku a celý příští týden se tak hrát nebude. Po jejím skončení se Mountfield nejprve vydá ve středu 17. února do Brna, o dva dny později se půjde na hokej i v Hradci, přijede Třinec.

Včerejší duel se Spartou se nesl ve znamení oslav 90. výročí založení hradeckého klubu. Hradečtí hráči k němu vyjeli v retrodresech z extraligové sezony 1993/94, před úvodním vhazováním předal ředitel extraligy Josef Řezníček generálnímu manažerovi klubu Aleši Kmoníčkovi upomínkovou plaketu k tomuto výročí a v průběhu první třetiny se k oslavám přidali i fanoušci s nápaditým choreem.

Slavnostní atmosféru podtrhl také výkon domácího týmu a cenná výhra. Ta v podobě střelců připomněla hlavně minulou sezonu, v níž Hradecké táhl útok Kudrna, Mertl, Šimánek, po nedávném návratu Mertla z KHL se totiž poprvé všichni tři střelecky prosadili v jednom utkání. Kudrna v první třetině, Šimánek a Mertl ve druhé. Na jejím konci ale Mertl fauloval soupeře kolenem a byl vyloučen do konce zápasu, takže v tomto složení hradecký útok nedohrál.

Sparta ještě před tím snížila a v poslední třetině si vypracovala řadu jasných šancí. Hradecký brankář Kacetl ale chytal skvěle a jeho zákroky zvlášť při šancích Hlinky a Netíka byly až neskutečné. Pražané se druhého gólu dočkali až v závěru při hře bez brankáře, ale při jejím pokračování inkasovali počtvrté.