Potyčka mezi plzeňským Michalem Poletínem (vlevo) a Jiřím Vašíčkem z Hradce...

Potyčka mezi plzeňským Michalem Poletínem (vlevo) a Jiřím Vašíčkem z Hradce Králové. | foto: ČTK

Hokejisté Hradce Králové třetí vítězství neurvali, s Plzní prohráli

• 0
Hokejisté Hradce Králové na domácí hattrick v podobě tří vítězství nedosáhli. Po předcházejících výhrách nad Kometou Brno a Třincem nechali všechny tři body Plzni, a připravili se tak o možnost dostat se do čela extraligové tabulky.

O jejich první domácí prohře v sezoně bez získaného bodu rozhodla poslední třetina, v níž dostali pět branek a Plzni podlehli vysoko 2:6. Přitom začátek zápasu tomu nenasvědčoval, v první třetině gól nepadl.

Toho se diváci v hradecké aréně dočkali až na začátku druhé třetiny, kdy se prosadil hostující Richard Kristl. Ale ani ne za dvě minuty přispěchal s rychlou odpovědí hradecký Bedřich Köhler a srovnal stav utkání na 1:1.

Jenže pro Mountfield přišla mizerná třetí třetina. Kdy během necelých čtyř minut dostali tři góly. Na 2:4 ještě snižoval Tomáš Troliga, ale hned vzápětí dostal Plzeň znovu do třígólového vedení Mário Bližňák a bylo o vítězi rozhodnuto.

Tečku za zápasem udělal veterán Ondřej Kratěna, když se trefil do odkryté hradecké branky a stanovil konečný výsledek.

Domácí tak odmítli šanci dostat se do čela extraligové tabulky, naopak jeho soupeř vedoucí postavení udržel. Hradec Králové v příštím utkání hraje v pátek od 17.30 na ledě Mladé Boleslavi, které se na začátku sezony daří a je zatím na třetím místě o skóre právě před Mountfieldem.