Potyčka v utkání Plzeň - Mladá Boleslav.

Potyčka v utkání Plzeň - Mladá Boleslav. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Dobrý vstup, ale pak Plzeň dala pět gólů a vzala si zpět třetí místo

• 0
Konec týdne začal nadějně, po výhře nad Třincem totiž královéhradečtí hokejisté vyhráli i první třetinu nedělního zápasu v Plzni. Jenomže ve druhé dostal tři góly a ze stavu 2:1 ve svůj prospěch najednou byl nepříznivý 2:4. Výsledek? Po porážce 2:6 soupeř převzal po Hradci třetí místo v tabulce.

Dvěma góly a jednou asistencí přispěli ke čtvrté domácí výhře Indiánů v řadě nejlepší extraligový střelec Dominik Kubalík a Jakub Lev. Navíc kapitán Plzně Ondřej Kratěna jako 12. hráč v historii dosáhl na hranici 1 000 startů v domácí nejvyšší soutěži.

Hosté z Hradce naskočili do utkání aktivněji a Indiáni měli štěstí, že Ihnacak zblízka v dobré pozici minul branku. Ve třetí minutě pálil z otočky nebezpečně Mertl a za chvíli se už lépe pohybující hráči Mountfieldu ujali vedení. Dorážku nekrytého Ihnacaka ještě Machovský vyrazil, dojíždějící Červený už ale pohodlně otevřel skóre.

Domácí se v sedmé minutě vrátili do hry díky využité početní výhodě, během níž nepřesný pokus Lva od modré čáry dokázal z úhlu dostat do sítě Kubalík.

Do prostřední části domácí doslova vlétli, Kubalík ovšem v dobré pozici zamířil jen do Kacetla. Strážce hradecké svatyně si poradil i s bombou Kudroče a přesilovkovou střelou Kracíka. Až v polovině utkání plzeňský nápor korunoval úspěšnou tečí Kubkovy střílené přihrávky kanonýr Kubalík.

Ve 31. minutě mohl po závaru kolem plzeňské branky odpovědět Šimánek, jeho střelu z prostoru mezi kruhy však stačil Machovský akrobatickým zákrokem vytěsnit mimo. Podobně držel svůj tým i jeho protějšek Kacetl, jenž zlikvidoval volej nekrytého Bližňáka. Ve 36. minutě už ale Pulpán střelou od levého hrazení dostal Indiány do vedení a o 42 vteřin později korunoval nápor domácích táhlou střelou na 4:2 Lev.

V závěrečné dvacetiminutovce hosté ve snaze zkorigovat skóre otevřeli hru. Mertl ale svoji příležitost neproměnil a naopak při vyloučení Čápa ve 49. minutě přidal Kracík po zadovce Kubalíka do prázdné branky pátý gól a bylo rozhodnuto.