Zlínský gólman Libor Kašík zasahuje v utkání s Hradcem Králové.

Zlínský gólman Libor Kašík zasahuje v utkání s Hradcem Králové. | foto: Martin Veselý, MAFRA

Hradečtí hokejisté doma poprvé vstřelili první gól. Nad Zlínem vyhráli

• 0
Hokejisté Mountfieldu Hradec Králové ukončili třízápasové čekání na tříbodovou výhru. Vítězstvím 2:1 nad Zlínem si do tabulky zapsali nejen další, v pořadí už čtvrté vítězství v základní hrací době, ale také protáhli svoji sérii zápasů, v nichž získali alespoň bod, na osm, nebodovali jen v úvodním kole na ledě pražské Sparty.

Hradci tentokrát k vítězství na domácím ledě pomohl scénář, který ještě nezažili. Poprvé totiž vstřelili úvodní gól zápasu, navíc velmi záhy druhý a poprvé tak doma vedli o dvě branky a poprvé tak nemuseli otáčet skóre.

Na rozdíl od minulého domácího zápasu s Kometou Brno Mountfieldu vyšla úvodní třetina, v níž během tří a půl minut dal dva góly.

Nejprve ve 13 min. dostal Kudrna zpoza branky dobrou přihrávku od Šimánka a bekhendovým pokusem vstřelil svůj první gól v dresu Hradce od svého letního příchodu. Poté šikovně po levé straně projel Červený, ještě šikovněji podél branky přihrál Langhammerovi a ten pohotově překonal hostujícího brankáře Kašíka podruhé.

O premiérové domácí dvoubrankové vedení ale Hradec chvíli před koncem úvodní části hry přišel. Necelé dvě minuty před přestávkou chyboval v obranném pásmu Vydarený, hosté toho využili ke snížení, když na konci jejich akce byla tvrdá a přesná rána Veselého.

Přestože se i dál hrál zajímavý zápas, gólový příděl byl vyčerpán. Domácí se v dalších dvou třetinách snažili hlavně neudělat chybu, hosté se naopak tlačili do zakončení a vypracovali si několik příležitostí.

Při dvou z nich pomohlo hradeckému brankáři štěstí. Nejprve ve 2. třetině po střele Kubiše z dálky, která skončila na tyčce, poté ve třetí, kdy Kantor sice ránu Veselého ramenem vyrazil, ale puk ho přeskočil a šoural se do branky. Nepustil ho do něj jeden z obránců.