Z utkání Hradec Králové (v bílém) - Jablonec.

Z utkání Hradec Králové (v bílém) - Jablonec. | foto: Radek Cihla, MAFRA

Hradec ukázal vůli, v Hořicích zdolal Vlašim 3:2

• 0
Jestliže první velká zkouška minulý týden skončila pro fotbalisty Hradce Králové s nevalnou střeleckou vizitkou, hráči výběru trenéra Václava Kotala to vynahradili o týden později v Hořicích proti druholigovému soupeři z Vlašimi.

Votroci i díky skvěle zvládnutému druhému poločasu zvítězili 3:2, a to ještě několik dalších slibných střel skončilo mimo tyče.

"Překvapila mě celkem dobrá úroveň hry už v prvním poločase, kdy kluci hráli dobře i po tom, jaký v týdnu absolvovali program," kvitoval s povděkem jejich kouč Václav Kotal skutečnost, že jeho svěřenci splnili hlavní cíl utkání a zvládli zápas i po tvrdé zátěži v Janských Lázních. Výsledek podle trenéra mohl být i přesvědčivejší.

"Góly soupeře byly stejné po zpětné přihrávce, kdy jsme nevykryli jejich střední záložníky," přiznal chyby.

Kotal poslal na hořický trávník v obou půlích dvě naprosto rozdílné sestavy, které osiřely o stabilní hráče kádru. Hradec šel do vedení po půlhodině, kdy se po rohu Štěpána hlavou trefil testovaný obránce Mété Tóth. Pět minut před pauzou však Kotyza vyrovnal.

Druhá pětačtyřicetiminutovka už nenabídla tak svižnou hru a hosté začali kousat. "Bylo to způsobeno tím, že Vlašim začala hrát z velmi hlubokého obranného bloku. Pak už to bylo jen v kombinaci. Míč nám ještě dělá problémy, ale celkově vyzněl zápas dobře," poznamenal Kotal.

Aby ne. V 60. minutě totiž po souhře Špindlena a Schwarze a následné přihrávce znovu získal vedení tvrdou ranou záložník Tomáš Malinský.

Už za šest minut však po chybě ve středu hřiště a brejku hostů vyrovnal Ladislav Janda. Jenže kouč Kotal si přál vidět důraz a chuť po vítězství až do posledních minut.

To mu splnil tři minuty před koncem Jiří Janoušek, jenž si počkal na přihrávku Malinského za obranu a strhl výsledek na stranu domácích.

Hradec čeká další porce zápasů ve středu na turnaji v Žirovnici, kde se střetne s Příbramí a narazit může i na Bohemians či Žižkov. O víkendu si pak do Opatovic nad Labem pozval pražskou Slavii.

Řekli si góly Malinský a Tóth o místo u „votroků“?

SPOKOJENOST. Fanoušci Hradce přišli v posledním domácím zápase poděkovat hráčům za vydařenou sezonu.

Hodas, Zelený, Gulajev, Tóth či Malinský. Právě čtete jména hráčů, kteří se v příštích dnech z úst kouče Václava Kotala dozvědí, zda je posledního červencového dne čeká pobyt u prvního týmu při ligové premiéře, která se uskuteční na domácím Všesportovním stadionu v Malšovicích proti Viktorii Žižkov.

Jen o dvou z nich se dá s nadsázkou říci, že trenéra víkendovým výkonem zaujali.

Maďarský obránce Mété Tóth skóroval hlavou, záložník Tomáš Malinský, který se pokouší o angažmá v Hradci z letos divizního AFK Chrudim, se nachomýtl ke dvěma brankám. První sám vstřelil, při druhé gólové akci na konci zápasu s Vlašimí se Malinský projevil jako nahravač.

"Na těch mladících vidím, že mají obrovský zájem udržet se v kádru," posoudil trenér FC Hradce Králové Václav Kotal zaujetí testovaných borců.

"Zatím se ale nechci vyjadřovat k tomu, jakou mají šanci, že tu zůstanou. Pro tři budeme ještě hledat uplatnění, takže všichni testovaní hráli o všechno. Bude to ještě těžké rozhodování," dodal kouč.

Rozřešení situace okolo zkoušených posil Kotalovi i vedení klubu nastane už příští týden.