Hradecký hokejista Ján Bendík (vpravo) bojuje s jihlavským Alešem Padělkem.

Hradecký hokejista Ján Bendík (vpravo) bojuje s jihlavským Alešem Padělkem. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Hradecké hokejisty v Jihlavě potopil smolný gól i veterán Filip

• 0
Ani napotřetí se v prvoligovém play-off hokejistům Hradce Králové nepodařilo dobýt jihlavský stadion a po úterní prohře 3:5 ve čtvrtek tak budou čelit vyřazení už ve čtvrtfinále. Přitom jako by si přenesli atmosféru a svižný start z dua představení na svém ledě.

Nepřišel sice tak bleskový zásah jako v případě trefy Jana Bergera ve třetím čtvrtfinále, ale po třech minutách a třech vteřinách navrátilec do sestavy Tomáš Karpov po přečíslení dva na jednoho poprvé rozvlnil síťku za brankářem Halmošim, jenž nahradil jinak stabilní jedničku Dukly Filipa Novotného.

Pak si vybral naopak smolný moment jiný hradecký borec, kterého tým kouče Jiřího Mičky před zápasem odepsal z marodky. Jan Berger si pro vyloučení vybral nejlepší moment, kdy šel Hradec do tří.

Nabuzení hráči Dukly pak převzali otěže a jejich první přesilovková formace ve čtrnácté minutě, právě když se Berger vracel z trestné lavice, udeřila.

Bývalý hráč Hradce Králové Martin Filip usměrnil do branky Čechem vyražený puk. Vzápětí však domácí obránce Jaroš fauloval unikajícího Záhorovského a za minutu a půl Hradec stejně jako domácí početní převahu využil a šel podruhé do vedení.

Náladu mohl hostům vylepšit z dalšího brejku tři minuty před první sirénou kapitán Koudelka, Halmoši ale včas sklapl betony.

Hradec dohrával třetinu ve čtyřech po vyloučení Moskala, domácí si větší část přesilovky přenesli do druhé třetiny a v té výhodu muže zužitkoval jihlavský kanonýr Hodek - 2:2.

Ve 24. minutě se mohl hostující kouč Mička zlobit na nedůraz svých svěřenců ještě víc, když Filip vyslal geniálně do brejku Jeslínka a Dukla poprvé v pátém čtvrtfinále měla navrch. Hradecké speciální formace následně nedokázaly přetavit v gólovou odpověď dvě vyloučení domácích hráčů. Ve 37. minutě mohl po pasu Koudelky pálit do odkryté jihlavské klece Karlíček, ale k zakončení se nakonec neodhodlal.

Když se Hradec nemohl trefit po technických finesách, radovat se mohl až po tom, co se ve 44. minutě urostlý Kubica nenechal v pranici před brankou přetlačit a dostrkal puk za čáru - 3:3.

Chvíli nato mohl vrátit Duklu zpátky na výsluní Hodek, ale byla to jen přezvěst. V 56. minutě Filip našel Fincence, jeho ránu Čech vyrazil nad sebe a od jeho betonů pak zapadla do branky. Hradec se pak pátou bitvu snažil do prodloužení dostat v šesti, ale za to ho potrestal podruhé v zápase Hodek.