NEPŘÍJEMNÁ SRÁŽKA. Příbramský Koukal sráží skluzem hradeckého Fischera.

NEPŘÍJEMNÁ SRÁŽKA. Příbramský Koukal sráží skluzem hradeckého Fischera. | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Hradeckým fotbalistům nepomohla ani penalta, potřetí za sebou prohráli

• 0
Pohodový vstup do nového prvoligového ročníku fotbalistům Hradce Králové definitivně skončil. V neděli totiž přišli o výhodu, kterou jim přinesly výhry v úvodních dvou kolech. Na svém stadionu podlehli Příbrami 0:1, třetí zápas za sebou nevstřelili gól a potřetí za sebou také prohráli. V prvoligové tabulce se šesti body se pomalu sunou dolů.

I proto, že v utkání nevyužili pokutový kop, v 65. min. ho zahrával kapitán Fischer, ale hostující branku přestřelil.

Utkání tak rozhodla nádherná střela hostujícího Tarczala z počátku druhého poločasu. Ve 48. min. se tento hráč dostal k míči vyraženému brankářem Lindrem po střele Koukala, bez váhání se do něj opřel a poslal ho odrazem od břevna do domácí branky. Krásný fotbalový okamžik!

"Dokud si neuvědomíme, že se fotbal hraje na góly, tak vyhrávat nebudeme," posteskl si trenér Hradce Václav Kotal.

První poločas moc nepřipomínal, že proti sobě hrají týmy, které se oproti minulé sezoně střelecky zvedly. Zvlášť hosté z Příbrami vypadali v útoku hodně neškodně.

Navíc jejich soustředěná obranná hra, díky níž nepouštěli domácí do žádného přečíslení, byla pro diváky těžko stravitelná. Hradec se ji snažil často překonat zdlouhavým rozehráváním, což k úspěchu nevedlo, stejně jako několik rychlých pokusů. Výsledkem tak bylo jen několik střeleckých pokusů ze střední vzdálenosti, jež však hostující branku minuly.

Utkání Hradec Králové versus Příbram ve videoreportáži

Až v samotném závěru se Hradečtí konečně prosadili a pak během jediné akce měli hned tři příležitosti jít do vedení. Jenomže Zelený po kličce na brankáře Hrušku skončil s míčem v úhlu, pak po jeho přihrávce Fischerovu střelu zblokovala hostující obrana, aby tento odražený míč sice poslal hlavou k tyči Dvořák, ale Hruška stačil včas skokem míč chytit.

Druhý poločas začal pro domácí hráče šokem z inkasované branky a dlouho mu trvalo, než se z něj dostal. Pomohlo mu v tom dvojnásobné střídání, když hlavně příchod Malinského byl na hřišti záhy vidět.

Hradec pak ale neproměnil pokutový kop, stejně jako šance, které si ve snaze vyrovnat připravil. "Tolik šancí jako v tomto zápase už asi dlouho mít nebudeme," konstatoval hradecký kouč.