Zadumání hokejisté Hradce Králové v souboji s Chomutovem.

Zadumání hokejisté Hradce Králové v souboji s Chomutovem. | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Hradečtí a vrchlabští hokejisté svádějí vyrovnané bitvy s velkými favority

• 0
Tak tohle nikdo asi nečekal. Po třech zápasech čtvrtfinále 1.ligy totiž hokejisté Vrchlabí vedou nad Ústím nad Labem, vítězem základní části a favoritem celé soutěže 2:1. Poprvé se prosadil také Hradec v sérii s Chomutovem a snížil stav série na 1:2.

Hradec, který do utkání šel s mankem dvou prohraných zápasů v Chomutově, hned na začátku díky Luňákovi přečkal šanci Milana Procházky a pak si několik dobrých příležitostí vypracoval sám.

V jedné z nich se na konci 15. min. objevil Kadlec, ale jeho teč Chmelířovy střely skončila těsně mimo chomutovské branky a z následného protiútoku Luňák poprvé inkasoval, když střelu Semana jen vyrazil a Davídek dal gól.

Jenomže ve 2. třetině se Hradci povedl dokonalý obrat, když jeho hráči využili dvě přesilové hry. Tu první gólem zakončil Nedbal, tu druhou Kubica. Hradec pak v závěrečné části hry nejen nedostal gól, ale v závěru ještě zvýšil.

Vrchlabští i ve třetím utkání čtvrtfinále nedostali v 1. třetině od favorizovaného Ústí gól. Naopak sami mohou litovat, že nevyužili více než minutu a půl trvající výhodu dvojnásobné přesilovky.

Přesto se Vrchlabí vedení v tomto zápase dočkalo, v polovině zápasu se po rychlém protiútoku prosadil Kousal. Ústí se snažilo vyrovnat, ale na začátku poslední třetiny podruhé inkasovalo, domácí totiž využili přesilovou hru.

Výborné chytající domácí brankář Koutský, kterého Ústí ve druhém utkání nepřekonalo, držel čisté konto až do 46. minuty, kdy ho překonal Handlovský. Jenomže v polovině třetiny domácí využili přesilovou hru a přestože hosté v předposlední minutě snížili, vyrovnat se jim už nepodařilo.