Hradecký cyklista František Klouček (vrpavo) na stupních vítězů

Hradecký cyklista František Klouček (vrpavo) na stupních vítězů | foto: Patrik Pátek

Hradečtí cyklisté bodovali na Slovensku

• 0
Cyklisté hradecké stáje PSK Whirlpool Author se na etapovém závodě Okolo Slovenska dočkali umístění na stupních vítězů. V předposlední etapě tohoto závodu 2. kategorie kalendáře UCI ho pro tým z Hradce získal František Klouček, jenž v hromadném dojezdu dospurtoval třetí.

"Konečně jsme se dočkali. Nejedeme úplně podle našich představ, podium mělo určitě přijít dřív, ale dosud nám nebylo přáno. Teď ale musím poděkovat klukům, protože na tom mají všichni zásluhu," uvedl Klouček.

Šestá etapa do Jaslovských Bohunic byla se svými 193 kilometry nakonec nejdelším dílem letošního 54. ročníku závodu Okolo Slovenska a jezdci chtěli využít jednu z posledních šancí útočit. Odjet se nakonec podařilo čtyřčlenné skupině se Slovákem Riškou, Belgičanem Wautersem a dvojicí z estonského Chocolate týmu Kodrotasovi a Nonesanovi.

Peloton si však odstup stále hlídal a skupinka nezískala více než pětiminutový náskok. Dostižena byla jen dva kilometry před cílem a v hromadném závěru opět ukázal Rakušan Daniel Schorn, kdo je na Slovensku letošním králem sprinterů - zvítězil totiž už potřetí a je také vedoucím mužem sprinterské soutěže.

Mistr republiky Mareš měl závadu na kole

V závěru měl už podruhé smůlu loňský mistr republiky Martin Mareš, když měl opět několik kilometrů před cílem defekt. "Když jsem měl defekt kola ve čtvrté etapě, tak jsem si to v závěru ještě dojel. Tady se mi to už nepovedlo. Naštěstí jsem byl už v ochranné zóně, takže mi ztráta nenaskočila a v celkové bilanci se nic nemění," sdělil Mareš.

V průběžné klasifikaci se nic výrazného nezměnilo, do závěrečné etapy nastoupí ve žlutém Slovinec Robert Vrečer před Němcem Seuberem a Slovákem Kováčem. Nejlepší ze závodníků hradecké stáje je osmý právě Klouček. Před pelotonem je už jen 150 kilometrů se startem i cílem v Jaslovských Bohunicích.

Výsledky

6. etapa: 1. Schorn (Rak.) Team NetApp 4:20:16, 2. Porsev (Rus.) Itera Katusha, 3. Klouček (ČR) PSK Whirlpool Author Hradec Králové, 4. Riebenbauer (Rak.) Arbö Gourmetfein, 5. Skujins (Lotyš.) Rietumu-Delfin, ... 44. Bucháček, 53. König , 54. Kozubek – všichni stejný čas, 72. Benčík +0:54, 73. Mareš (všichni ČR) čas vítěze . všichni PSK Whirlpool Author Hradec Králové.

Průběžné pořadí: 1. Vrečer (Slovin.) Perutnina Ptuj 19:49:48, 2. Seubert (Něm.) Team NetApp +1:36, 3. Kováč (Sloven.) Dukla Trenčín Merida +1:37, ... 8. Klouček +2:17, 12. König +2:36, 13. Kozubek +2:38, 17. Bucháček +2:53, 35. Mareš +4:19, 50. Benčík +8:44.