ROZRADOSTNĚNÝ STŘELEC. Miroslav Čermák z Hradce Králové slaví gól v utkání se Znojmem. | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Hradečtí hokejisté si připsali první letošní výhru po čtyřech porážkách

• 0
Hokejisté Hradce Králové si konečně připsali první letošní výhru v utkání 1. ligy. Dočkali se jí až v pátém zápase, když po čtyřech předcházejících prohrách porazili 6:1 Znojmo, a to hlavně díky první třetině, kterou vyhráli 4:0.

Jako by svým počínáním v prvním letošním utkání vnesli do svého dalšího počínání kletbu. A teprve po čtyřech zápasech se jí zbavili.

Hokejisté Hradce Králové totiž před necelými dvěma týdny vedli ve svém prvním prvoligovém utkání letošního roku nad Havlíčkovým Brodem 4:0. Jenomže vedení neudrželi a nejenže nechali soupeře vyrovnat, ale v nastaveném čase mu svojí chybou dokonce věnovali vítězný gól.

Po něm přišly další tři porážky, až v sobotu se Hradec letos poprvé dočkal. Na svém ledě porazil vysoko 6:1 Znojmo a i přes čtyři porážky v řadě si před zbývajícími zápasy nadstavbové části uchoval naději dostat se mezi nejlepší čtyři mužstva a vyhnout se tím předkolu.

"Teď se ukáže, kdo má nejlepší formu a kdo se tam dostane," uvedl trenér Hradce Jiří Mička, jehož tým je po sobotní výhře pátý a na čtvrtou Olomouc ztrácí jediný bod. Právě na jejím ledě sehraje ve středu další prvoligové utkání.

Hodně změněná sestava

Do zápasu proti Znojmu poslali hradečtí trenéři hodně pozměněnou sestavu. Stejně jako už před tím v Jihlavě roztrhli téměř nerozlučnou dvojici z prvního útoku Roubík, Kadlec, na ledě se s výjimkou závěru vůbec neobjevoval Budínský, jenž skončil ve čtvrtém útoku.

RADOST. Hokejisté Hradce Králové oslavují branku v zápase se Znojmem

"Potřebovali jsme udělat nějakou změnu. Dopředu jsme v minulých zápasech, které jsme prohráli, nehráli zase tak špatně, ale v obraně to bylo horší," vysvětloval kouč Mička důvod změn, "vybrali jsme patnáct hráčů, o kterých jsme byli přesvědčeni, že budou také dobře bránit."

V úvodu zápasu však Mičkovi i hradeckým divákům patrně dvakrát zatrnulo při šancích soupeře, ale pak už se Hradec začal prosazovat.

V 5.minutě zápasu vstřelil první gól a pak mu vyšel úsek mezi čtrnáctou a sedmnáctou minutou, kdy přidal další tři. "Zaplaťpánbůh, že soupeř své šance nevyužil, pak už to bylo z naší strany dobré," řekl Mička.