Jičínští házenkáři v boji o play-off prohráli

10:51aktualizováno  10:51
Házenkáři Jičína další výrazný krok k postupu do extraligového play-off neudělali.

Poté, co před týdnem přivezli oba body z Lovosic, které v této sezoně patří do špičky tabulky, doma těsně o dvě branky podlehli Karviné. V tabulce tak sice stále zaujímají příčku, která je ke vstupu do play-off opravňuje, ale patří jim poslední osmá, navíc deváté Hranice mají stejně bodů a desáté Nové Veselí jen o dva méně.

Právě domácím duelem s Novým Veselím se Jičín v sobotu rozloučí s extraligovým rokem 2016.

Případným domácím vítězstvím si Jičín mohl svoji pozici v boji o play-off výrazně vylepšit. Například už jen tím, že se by se na Karvinou, která předtím vyhrála čtyři zápasy z pěti. Jičín ale neuspěl a na překvapivou výhru z Lovosic nenavázal. „Nevím, jestli jsme mysleli, že to po vítězství v Lovosicích přijde samo,“ poznamenal trenér jičínského družstva Petr Babák.

Samotný zápas byl velmi dlouho vyrovnaný. Zvlášť v prvním poločase se oba soupeři střídali ve vedení, čemuž odpovídal i jeho nerozhodný výsledek 17:17. Vyrovnaný průběh nabízel i druhý poločas, chvíli vedla Karviná, chvíli Jičínští.

V poslední desetiminutovce se Baník dostal do dvoubrankového vedení, které ale domácí dokázali také díky dvojnásobné přesilovce smazat. Poslední minuty ale opět vyzněly pro hosty.

„Byli jsme horší v obranné činnosti. Připravovali jsme se na spolupráci Radčenka s pivoty, bohužel jsme to nedokázali ubránit. Karviná zaslouženě vyhrála,“ uznal Babák. Pro Karvinou to byla první výhra v Jičíně po téměř sedmi letech, předtím se jí to naposledy podařilo v únoru 2010, od té doby na východě Čech jen dvakrát remizovala.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Královéhradečtí fotbalisté slaví gól. Uprostřed Adam Vlkanova.
Fotbalový Hradec přivábil posilu na levou stranu, přichází Funda

Konečně si trenéři druholigového Hradce Králové mohou mnout ruce nad první letní posilou týmu. A na post, kam to nejvíce chtěli: do obrany a ještě na její...  celý článek

Robin Hanzl z Litvínova (ve žlutém) pálí na hradeckého gólmana Patrika Rybára.