Trenér házenkářů Jičína Aleš Babák udílí pokyny při oddechovém času.

Jičínští házenkáři v boji o play-off prohráli

• 0
Házenkáři Jičína další výrazný krok k postupu do extraligového play-off neudělali.

Poté, co před týdnem přivezli oba body z Lovosic, které v této sezoně patří do špičky tabulky, doma těsně o dvě branky podlehli Karviné. V tabulce tak sice stále zaujímají příčku, která je ke vstupu do play-off opravňuje, ale patří jim poslední osmá, navíc deváté Hranice mají stejně bodů a desáté Nové Veselí jen o dva méně.

Právě domácím duelem s Novým Veselím se Jičín v sobotu rozloučí s extraligovým rokem 2016.

Případným domácím vítězstvím si Jičín mohl svoji pozici v boji o play-off výrazně vylepšit. Například už jen tím, že se by se na Karvinou, která předtím vyhrála čtyři zápasy z pěti. Jičín ale neuspěl a na překvapivou výhru z Lovosic nenavázal. „Nevím, jestli jsme mysleli, že to po vítězství v Lovosicích přijde samo,“ poznamenal trenér jičínského družstva Petr Babák.

Samotný zápas byl velmi dlouho vyrovnaný. Zvlášť v prvním poločase se oba soupeři střídali ve vedení, čemuž odpovídal i jeho nerozhodný výsledek 17:17. Vyrovnaný průběh nabízel i druhý poločas, chvíli vedla Karviná, chvíli Jičínští.

V poslední desetiminutovce se Baník dostal do dvoubrankového vedení, které ale domácí dokázali také díky dvojnásobné přesilovce smazat. Poslední minuty ale opět vyzněly pro hosty.

„Byli jsme horší v obranné činnosti. Připravovali jsme se na spolupráci Radčenka s pivoty, bohužel jsme to nedokázali ubránit. Karviná zaslouženě vyhrála,“ uznal Babák. Pro Karvinou to byla první výhra v Jičíně po téměř sedmi letech, předtím se jí to naposledy podařilo v únoru 2010, od té doby na východě Čech jen dvakrát remizovala.