Jičínští házenkáři vzali mistrovi bod, ale v boji o postup mezi elitu ztratili

11:15aktualizováno  11:15
Skoro se zdá, že mistrovská Karviná přestává být pro házenkáře Jičína nepříjemným strašákem. Po podzimní remíze na severu Moravy totiž Jičínští mistra z posledních let o body obrali i na domácí palubovce, tentokrát s ním remizovali 28:28.

Ilustrační foto z duelu Jičína s Plzní | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Domácím nerozhodný výsledek ve třetím utkání po zimní přestávce přinesl první bod. Jeho zisk jim však přiblížení vysněného šestého místa nepřinesl. V současnosti sedmý Jičín totiž čtyři kola před koncem základní části ztrácí na šestou Plzeň už čtyři body. Po jejím skončení si šest nejlepších týmů zahraje o titul, zbývající pak čeká skupina o záchranu.

Jičín tentokrát nebyl v souboji s mistrovskou Karvinou daleko od vítězství. V souboji týmů, kterým kvůli zraněním a nemocem chybělo několik opor, totiž od počátku vedl. V prvním poločase si jeho hráči udržovali místy až čtyřbrankový náskok, který hosté definitivně zlikvidovali teprve na začátku druhé půle.

Do vedení se Karviná poprvé v utkání dostala až v 55. minutě a od té chvíle měla k výhře poněkud překvapivě blíž, ale domácím remízu nakonec v poslední minutě zápasu vystřelil Tomáš Babák.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Takhle se radoval po vstřeleném gólu Petr Schwarz (vpravo) se svým spoluhráčem...
Hradec dvakrát bez výhry, přijde v derby proti Pardubicím změna?

V předcházejících dvou druholigových sezonách, na jejichž konci byl postup, se fotbalistům Hradce Králové v domácím prostředí rivala z Pardubic porazit...  celý článek

Hlavní hradecký kouč Václav Sýkora vysvětluje hráčům další cvičení.
Trenér Sýkora o Lize mistrů: Finy mám rád a těším se na bitvu s kolegou

Lépe to snad vyjít nemohlo. Po vylosování základních skupin hokejové Ligy mistrů si musel trenér hradeckých hokejistů Václav Sýkora mnout ruce. Náhoda mu...  celý článek

BOJ. Momentka z utkání Hradec Králové (bílá) vs. Pardubice.
Hradec Králové otočil derby proti oslabeným Pardubicím

Fotbalisté Hradce Králové v dohrávce 3. kola druhé ligy porazili Pardubice 2:1 a druhou výhrou v sezoně se v čele tabulky bodově dotáhli na Opavu a České...  celý článek