Ilustrační foto z duelu Jičína s Plzní

Ilustrační foto z duelu Jičína s Plzní | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Jičínští házenkáři vzali mistrovi bod, ale v boji o postup mezi elitu ztratili

• 0
Skoro se zdá, že mistrovská Karviná přestává být pro házenkáře Jičína nepříjemným strašákem. Po podzimní remíze na severu Moravy totiž Jičínští mistra z posledních let o body obrali i na domácí palubovce, tentokrát s ním remizovali 28:28.

Domácím nerozhodný výsledek ve třetím utkání po zimní přestávce přinesl první bod. Jeho zisk jim však přiblížení vysněného šestého místa nepřinesl. V současnosti sedmý Jičín totiž čtyři kola před koncem základní části ztrácí na šestou Plzeň už čtyři body. Po jejím skončení si šest nejlepších týmů zahraje o titul, zbývající pak čeká skupina o záchranu.

Jičín tentokrát nebyl v souboji s mistrovskou Karvinou daleko od vítězství. V souboji týmů, kterým kvůli zraněním a nemocem chybělo několik opor, totiž od počátku vedl. V prvním poločase si jeho hráči udržovali místy až čtyřbrankový náskok, který hosté definitivně zlikvidovali teprve na začátku druhé půle.

Do vedení se Karviná poprvé v utkání dostala až v 55. minutě a od té chvíle měla k výhře poněkud překvapivě blíž, ale domácím remízu nakonec v poslední minutě zápasu vystřelil Tomáš Babák.