Michala Hartigová z Hradce Králové.

Michala Hartigová z Hradce Králové. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Kaře nevyšel úvod s USK Praha, Hradec dal v závěru jen dva body

• 0
Byl to víkend, v němž se regionální rivalky střetly s doposud vedoucími celky svých nadstavbových skupin ženské ligy. Ani jeden z týmů z něj nevyšel vítězně. Zatímco trutnovská Kara v partii už potřetí v sezoně nestačila na pražské USK (74:93), hradecký Sokol prožil pekelnou poslední desetiminutovku a podlehl 51:73 ve Strakonicích.

Trutnov ve šlágru skupiny A1 odstartoval špatně a doplatil na nekoncentrovanost. Mistryně už během první čtvrtiny nasadily vysoké tempo a nastřílely 35 bodů. "Hrálo se hlavně bez bojovnosti, kterou musíte mít, pokud chcete s takovým soupeřem hrát vyrovnaně," poznamenal ke svým svěřenkám trenér Kary Martin Petrovický.

Trutnov se však nevzdal a po zlepšeném výkonu a 24 bodech ve třetí čtvrtině se dokonce byl jen pět bodů za favoritem. Vzmach však stál příliš mnoho sil a USK si vítězství bez problémů pohlídaly. "Museli jsme střídat. Poté jsme dostali i dva hloupé koše. Pak už to bylo zase o deset a patnáct a utkání se jen dohrávalo," dodal Petrovický.

Zato výkon Hradce Králové neměl až do konce třetí čtvrtky chybu i přesto, že do závěru šly hráčky Sokola se sedmibodovým mankem. Avšak až zoufalá střelba v poslední části, kdy se dvěma body prosadila pouze Hartigová, vzala šance na opakování nedávného vítězství.

"Ztratili jsme příliš moc míčů. Nevyužili jsme ani několik přečíslení," uvedl zklamaně kouč Volejník.