Královéhradecký brankář Ondřej Kacetl v akci.

Královéhradecký brankář Ondřej Kacetl v akci. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Hokejové Karlovy Vary urvaly v Hradci i druhou výhru, ten bere bod

• 0
Hokejisté Hradce Králové prohráli s týmem Karlových Varů také druhý domácí zápas v základní části letošního ročníku extraligy. Na rozdíl od utkání ve druhé čtvrtině soutěže ale tentokrát získali alespoň bod, další dva si odvezli hosté, kteří zápas nakonec vyhráli 4:3 po samostatných nájezdech. V těch byli mnohem úspěšnější, zatímco domácí střelci Pospíšil a Kudrna neproměnili, když druhý z jmenovaných trefil tyčku, Zaťovič a Pohl Kantora překonali.

Hradec po více než třech zápasech vyměnil gólmana, když Kacetla nahradil v této sezoně mnohem častěji chytající Kantor.

A domácímu týmu skvěle vyšel úvod zápasu, druhý útok hned při svém prvním pobytu totiž dal gól. Dej projel po pravé straně, zpětnou přihrávkou z rohu hřiště připravil výbornou příležitost Květoňovi, jehož střela propadla Závorkovi mezi betony a dojíždějící Dej puk dorazil za brankovou čáru.

Hradečtí mohli několikrát zvýšit, zvlášť Mertlova a Kudrnova šance byly hodně vyložené. Jenomže místo toho se vcelku nečekaně prosadili ve 12. minutě hosté. Micka si v útočném pásmu šikovně počkal na najíždějícího Hovorku a jeho střelu Kantor nechytil.

Podobně dopadla i druhá třetina, jen s tím rozdílem, že obě branky padly v přesilových hrách. Nejprve se ve 25. minutě přesnou střelou prosadil hradecký Šimánek a svým 21. gólem v sezoně poslal domácí podruhé v zápase do vedení.

Jenomže ve 33. minutě hosté svoji přesilovku sehráli také výborně, Balán našel volného Zaťoviče a ten střílel prakticky do opuštěné branky.

Také poslední třetina skončila výsledkem 1:1, rozdíl byl tentokrát v tom, že vedli hosté a domácí museli dotahovat. Podařilo se jim to i díky zbytečnému vyloučení hostujícího Hovorky.

V prodloužení pak Hradec měl dvouminutovou přesilovku, vytvořil si několik slibných příležitostí, ale gól nedal, když samotný Kudrna mohl Závorku dvakrát překonat. Stejně jako předcházející duel obou týmů na ledě Karlových Varů se tak dočkal rozuzlení v samostatných nájezdech, jenomže zatímco na začátku prosince je ovládl Mountfield, tentokrát byly úspěšnější Karlovy Vary.