21:57aktualizováno  21:57
Dva zápasy, čtyři body. Tým Slavie HK je úspěšnější než jeho slavnější jmenovec - prvoligový klub z Vršovic. Zatímco pražská Slavia v pondělí prohrála s Teplicemi 0:7, ta hradecká remizovala s Hořicemi 1:1 a drží se na druhém místě tabulky fotbalového přeboru Královehradeckého kraje. Na zápasy druhého kola se můžete podívat v sestřihu na videu.

"Herně jsme měli zápas pod kontrolou, ale z vytvořených šancí v prvním poločase jsme vytěžili pouze branku Veselého. Rovněž ve druhém poločase se hrálo více na polovině hostí, kteří ale z ojedinělé akce dokázali vyrovnat," zhodnotil utkání pro khfotbal.cz vedoucí hradecké Slavie Krempa.

Výsledky

Jak dopadly zápasy i v jiných soutěžích, čtěte na výsledky.com

Jediným týmem, který neztratil ještě ani bod, jsou Lázně Bělohrad. V úvodním kole porazily Chlumec nad Cidlinou 5:3, teď Rychnov nad Kněžnou 2:1.

"Museli jsme se strachovat o výsledek do poslední minuty. Soupeř se tlačil za vyrovnáním, měl i šance, ty jsme však přečkali a získali tak cenné 3 body. Hosté se představili v dobrém světle a myslím,že se budou pohybovat na čelních pozicích v tabulce," pochválil soupeře pro khfotbal.cz trenér Lázní Bělohrad Čížek.

Lázně Bělohrad nakročily k zisku tří bodů ve 32. minutě, když Rychecký s přehledem proměnil penaltu. Bělohradští fotbalisté se radovali i za dvě minuty, volný přímý kop vyrazil brankáře Rychnova nad Kněžnou jen před sebe a v následné skrumáži se nejlépe zorientoval Kazda - 2:0.

Další videa

Pusťte si také

Soupeř výsledek korigoval v 82. minutě, kdy snižoval Vala střelou do prázdné branky po zmatku v bělohradské obraně. Vyrovnat už ale Rychnovští nedokázali.

Naopak bez jediného bodu je mužstvo Nového Bydžova, tentokrát podlehlo Jičínu 0:1. Trenér posledního celku tabulky Stříž si však myslí, že zápasu by více slušela remíza. "Remízový zápas, v prvním poločase hodně odehraný takticky. Rozhodla chyba v rozehrávce v nastavení prvního poločasu. Ve 2. poločase jsme hru otevřeli, ale nedotáhli jsme žádnou akci do vyrovnávacího gólu," řekl pro khfotbal.cz.

Výsledky 2. kola: Chlumec nad Cidlinou - Olympia HK 1:1, Slavia HK - Hořice 1:1, Týniště nad Orlicí - Úpice 3:1, Jičín - Nový Bydžov 1:0, Červený Kostelec - Libčany 0:0, Kratonohy - Broumov 1:1, Jaroměř - Dobruška 5:2, Lázně Bělohrad - Rychnov nad Kněžnou 2:1.