Medailová série Kary skončila, dál jde těsně Valosun

10:48aktualizováno  10:48
Basketbalistky Kary Trutnov přerušily unikátní devět let trvající medailovou sbírku z domácí ligové soutěže. V pátém, rozhodujícím čtvrtfinálové duelu s Valosunem Brno totiž na svém hřišti po dramatickém průběhu prohrály těsně o jediný bod 67:68.

Do útoku se žene Petra Reisingerová ze Strakonic. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Pro poraženou Karu to znamená, že po devíti předcházejících medailových sezonách tu letošní zakončí už před branami semifinále a sezona tím pro ni skončila. "Je to škoda, ale my jsme se asi dnes moc toho bály, zápas jsme si prohrály samy, problém jsme měly hlavně v útoku," uvedl trenér trutnovské kary Martin Petrovický.

V důležitém utkání sice domácí družstvo čekalo na první body téměř tři minuty, což hostujícím hráčkám mimo jiné stačilo k vedení 3:2, ale pak se Kara rychle otřepala a po úspěšných trojkách Záplatové, Hindrákové a Mišurové to rázem bylo 11:3. A kvalitní hra trutnovského týmu pokračoval i nadále, střelecky ho výrazně podporovala především Mišurová.

Když po čtrnácti minutách hry Kara vedla slušným náskokem 28:18, měla Mišurová na svém kontě už 14 bodů. Ještě několik následujících minut domácí držely nadějný náskok, jež vzrostl až na třináct bodů (37:24). Jenomže pak do konce 1. poločasu už přesně střílely jen hostující hráčky a Kara i díky svým chybách, kterých se její hráčky dopustily o svůj náskok téměř přišla.

Přesto šla na poločasovou přestávkou za stavu 37:32, ten se však krátce po zahájení 2. poločasu rozplynul. A ve 26. min. zápasu šly brněnské hráčky poprvé od samotného úvodu do vedení. Kaře se nadlouho přestala dařit střelba a když se k tomu přidalo i několik technických chyb ze strany jejích hráček, do poslední čtvrtina šla se čtyřbodovou ztrátou 45:49.

Drama vrcholilo, v poslední čtvrtině se obě družstva přetahovala o vedení. Nejprve měl navrch Valosun, šest minut před koncem se do vedení vrátila Kara (55:54), pak zase byl blíž k vítězství hostující tým.

Trutnovské družstvo ještě snížilo na rozdíl jediného bodu 67:68, v posledních šesti vteřinách mělo dokonce míč, ale strhnout vítězství na svoji stranu se jejím hráčkám už nepodařilo.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Casey Wellman z Frolundy dostal puk do sparťanské sítě. Tomáš Pöpperle ani Jan...
Liga mistrů směle hledí do budoucna. Ubylo klubů, přibýt má prestiže

Hokejová Liga mistrů, která příští týden vstoupí do svého čtvrtého ročníku, chce nadále budovat svou značku a prestiž. V novém formátu po redukci na 32...  celý článek

Radost fotbalistů Pardubic
Trenér Hradce měl bohužel pravdu, litoval po gólovém návratu Černý

Poprvé od přesunu do Pardubic nastoupil Pavel Černý proti Hradci Králové, kde fotbalově vyrostl. A hned po třinácti minutách poslal svůj nový tým krásnou...  celý článek

Hradecký záložník Petr Schwarz dává gól v utkání proti Budějovicím.
Hradec chce na vítězné derby navázat v Českých Budějovicích

Vstup do nové sezony se fotbalistům Hradce Králové povedl, když mají po třech odehraných kolech sedm bodů a jsou na druhém místě tabulky. V neděli od 17 hodin...  celý článek