Liberecký Petr Vampola (vlevo) střílí gól.

Liberecký Petr Vampola (vlevo) střílí gól. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Tygří kati: olympionik Nedvěd a kanonýr Bartek složili Hradec

• 0
Hokejisté Hradce Králové nebudou na zápas v Liberci vzpomínat v dobrém. Jejich porážku 2:5 totiž řídil veterán Petr Nedvěd a útočný parťák Martin Bartek. Mountfield tak prohrál už počtvrté z pěti duelů.

Pro Hradec to byl na severu Čech hodně krutý večer. Tygří sílu totiž hostům ukázali dva nejpovolanější. Petr Nedvěd a Martin Bartek. První měl tři gólové nahrávky, ten druhý rozjásal diváky třemi góly.

Přitom Hradec začal na ledě jedenáctého týmu tabulky velice aktivně a po prvních třech minutách si vypracoval dvě slibné šance. Nejprve pálil od mantinelu Červený, další pokus přidal od modré Škoda, jenže v obou případech přesně zasáhl gólman Melicherčík.

Potom už o sobě dávali vědět forvardi Liberce. Ve dvanácté minutě usedl na trestnou lavici Langhammer a půl minuty po rozehrání přesilovky Nedvěd přihrál Gřegořkovi a ten zase přesně našel Bartka na pravém kruhu, jenž se nemýlil. Hradec se po inkasované brance zvedl díky druhému a třetímu útoku, jenže před koncem první části hry přišel další útlum. Půl minuty před sirénou po parádní kombinaci Nedvěd předložil puk na Petra Vampolu a Bílí Tygři už vedli o dva góly.

Aby trápení na ledě Tipsport Arény neměli hosté ještě málo, nevyšel jim nástup ani do druhé periody. Ve 23. minutě čerstvý olympionik Petr Nedvěd založil akci, Víšek přiťukl útočníkovi Bartekovi a slovenský kanonýr svým druhým zásahem v zápase vyhnal brankáře Kantora na střídačku - 3:0.

Hradec se ze třetího úderu hostů oklepal až po polovině zápasu díky proměněné čtyřminutové přesilovce po vyloučení Bulíka za hrubost. To totiž po střele od modré čáry tečoval puk Knotek a prosadil se podruhé během dvou zápasů.

Jenže chvíli na to mohl gólem kontrovat Urban, jeho lišáckou otočku však náhradník Kacetl vystihl. Stejně si počínal i po Nedvědově ráně. A se spoluhráči potom přestál i další vyloučení Janka.

Hradec se poté mohl dostat na kontakt, Švihálkovu ránu vleže zlikvidoval výborným zákrokem Melicherčík. V 51. min. udělal rozruch před brankou znovu Švihálek, jehož střela libereckému gólmanovi vyklouzla, ale v brance neskočila.

Čtyři minuty před koncem vyzkoušel kouč Hradce Draisaitl hru bez brankáře, jenže posléze unikl po pravém křídle Bulíř, dal ještě puk Baretkovi a ten zkompletoval do prázdné branky hattrick. O minutu později ještě unikl hostům Urban a ten prostřelil Kacetla - 5:1. Hradec stihl ještě zkorigovat skóre ránou Frühaufa po vyhraném vhazování v poslední minutě.

Šanci na nápravu mají Hradečtí znovu až v pátek doma proti Plzni.