Pohárové postupy přihrály do hradeckého kraje Slavii a Bohemians

12:01aktualizováno  12:01
Bude to v Hradci Králové a v Novém Bydžově na konci srpna příjemný fotbalový den! Víkendové zápasy 1. kola Poháru FAČR totiž určily, že na hřiště divizní Olympie Hradec přijedou hráči prvoligového pražského klubu Bohemians 1905 a do Nového Bydžova (krajský přebor), kde sídlí Union 2013, jejich vršovičtí rivalové ze Slavie.

Hrát by se mělo v sobotu 29. srpna, což platí i o dalších dvou zápasech, v nichž se představí týmy z Královéhradeckého kraje - druholigový FC Hradec Králové k němu vyrazí na hřiště třetiligové Chrudimi a rovněž třetiligový Převýšov přivítá Pardubice, které hrají 2. ligu.

V prvním pohárovém kole se tak o víkendu se soutěží rozloučil jen divizní Dvůr Králové, ač druholigovému Táborsku dlouho odolával. Až do 77. min. byl stav 0:1, poté se prosadila nová posila Táborska s reprezentačními zkušenostmi Miroslav Slepička a na konečných 3:0 ve svůj prospěch hosté výsledek upravili v samém závěru.

Pohár FAČR 2. kolo

(hraje se 29. srpna-týmy Královéhradeckého kraje

* Chrudim - FC Hradec (vítěz se ve 3. kole utká s vítězem Olympia Hradec - Bohemians 1905)
* Olympia HK - Bohemians Praha 1905 (Chrudim - FC Hradec)
* Union 2013 - Slavia Praha (Kolín - Ústí nad Labem)
* Převýšov - FK Pardubice (Stěchovice - Teplice)

Hradecká Olympia si zápas s Bohemians 1905 vystřelila v duelu s třetiligovým Benešovem jediným gólem, dvě minuty před poločasem ho dal mladý Matěj Ptáček, jedna z mnohých letních posil.

Naopak Union neponechal ve Vysokém Mýtě nic náhodě, pod vedením nového kouče Medynského nastřílel domácím tři branky za půl hodiny a pak už se mohl těšit na duel se Slavií.

Ani druholigový FC Hradec Králové si na hřišti divizního Trutnova před šesti stovkami diváků situaci příliš nekomplikoval. V prvním poločase sice na domácí střelecky vyzrál pouze Trubač, po přestávce ale hosté začali svůj náskok navyšovat, Pázler se dokonce trefil dvakrát během jedné minuty. „Zápas asi definitivně v náš prospěch zlomil druhý gól,“ uvedl trenér hradeckého mužstva Bohuslav Pilný, „v prvním poločase jsme také šance měli, ale byli jsme nedůrazní v zakončení, hlavně v pokutovém území soupeře.“ Domácí Trutnov se snažil, ale na víc to nestačilo. „Nehrál špatně, ale zápas jsme většinou kontrolovali,“ sdělil Pilný.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Královéhradečtí fotbalisté slaví gól. Uprostřed Adam Vlkanova.
Fotbalový Hradec přivábil posilu na levou stranu, přichází Funda

Konečně si trenéři druholigového Hradce Králové mohou mnout ruce nad první letní posilou týmu. A na post, kam to nejvíce chtěli: do obrany a ještě na její...  celý článek

Momentka z futsalového utkání Vysoké Mýto (žlutá) vs Hradec.
Futsalová liga z Hradce mizí, po pádu z první nebude ani druhá

Futsalisté Hradce Králové se v příští sezoně nebudou pokoušet o návrat do nejvyšší soutěže, kterou hráli uplynulé čtyři sezony. Klub se totiž do futsalových...  celý článek

Kateřina Elhotová z USK (vlevo) a Gabriela Andělová z Hradce.