Fanoušci Bohemians 1905

Pohárové postupy přihrály do hradeckého kraje Slavii a Bohemians

• 0
Bude to v Hradci Králové a v Novém Bydžově na konci srpna příjemný fotbalový den! Víkendové zápasy 1. kola Poháru FAČR totiž určily, že na hřiště divizní Olympie Hradec přijedou hráči prvoligového pražského klubu Bohemians 1905 a do Nového Bydžova (krajský přebor), kde sídlí Union 2013, jejich vršovičtí rivalové ze Slavie.

Hrát by se mělo v sobotu 29. srpna, což platí i o dalších dvou zápasech, v nichž se představí týmy z Královéhradeckého kraje - druholigový FC Hradec Králové k němu vyrazí na hřiště třetiligové Chrudimi a rovněž třetiligový Převýšov přivítá Pardubice, které hrají 2. ligu.

V prvním pohárovém kole se tak o víkendu se soutěží rozloučil jen divizní Dvůr Králové, ač druholigovému Táborsku dlouho odolával. Až do 77. min. byl stav 0:1, poté se prosadila nová posila Táborska s reprezentačními zkušenostmi Miroslav Slepička a na konečných 3:0 ve svůj prospěch hosté výsledek upravili v samém závěru.

Pohár FAČR 2. kolo

(hraje se 29. srpna-týmy Královéhradeckého kraje

* Chrudim - FC Hradec (vítěz se ve 3. kole utká s vítězem Olympia Hradec - Bohemians 1905)
* Olympia HK - Bohemians Praha 1905 (Chrudim - FC Hradec)
* Union 2013 - Slavia Praha (Kolín - Ústí nad Labem)
* Převýšov - FK Pardubice (Stěchovice - Teplice)

Hradecká Olympia si zápas s Bohemians 1905 vystřelila v duelu s třetiligovým Benešovem jediným gólem, dvě minuty před poločasem ho dal mladý Matěj Ptáček, jedna z mnohých letních posil.

Naopak Union neponechal ve Vysokém Mýtě nic náhodě, pod vedením nového kouče Medynského nastřílel domácím tři branky za půl hodiny a pak už se mohl těšit na duel se Slavií.

Ani druholigový FC Hradec Králové si na hřišti divizního Trutnova před šesti stovkami diváků situaci příliš nekomplikoval. V prvním poločase sice na domácí střelecky vyzrál pouze Trubač, po přestávce ale hosté začali svůj náskok navyšovat, Pázler se dokonce trefil dvakrát během jedné minuty. „Zápas asi definitivně v náš prospěch zlomil druhý gól,“ uvedl trenér hradeckého mužstva Bohuslav Pilný, „v prvním poločase jsme také šance měli, ale byli jsme nedůrazní v zakončení, hlavně v pokutovém území soupeře.“ Domácí Trutnov se snažil, ale na víc to nestačilo. „Nehrál špatně, ale zápas jsme většinou kontrolovali,“ sdělil Pilný.