Pavel Černý si kryje míč před dotírajícím Tomášem Procházkou.

Pavel Černý si kryje míč před dotírajícím Tomášem Procházkou. | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Opět penalta pro Hradec, přesto fotbalisté vezou jenom jeden bod

• 0
Zdá se, že nedávná důvěra ze strany vedení hradeckého klubu, které i přes nepříjemnou sérii porážek nechal kádr i realizační tým beze změn, se neminula účinkem. Po výhře nad Bohemians 1905 v minulém kole totiž Hradečtí neprohráli ani nyní, z Mladé Boleslavi totiž vezou bod za remízu 1:1.

A to mohlo být ještě lépe, kdyby pět minut před koncem proměnil Pavel Černý, hráč, jenž dal jediný gól Hradce v tomto utkání, proměnil pokutový kop.

Jenomže Černý poslal poměrně opatrnou střelu k levé tyči domácího brankáře Millera a ten Černého střelu vyrazil. "Jestli se na Černého zlobím? Žádná moje reakce už nám stejně body nevrátí, k fotbalu takové věci prostě patří. Dřív Černý penalty dával, teď je to v našem případě spíš o hlavách než nějakém umění," uvedl trenér Hradce Václav Kotal.

Hradec v této sezoně jednu penaltu už neproměnil, v utkání s Příbramí ji nedal Roman Fischer, Hradec i díky tomu doma prohrál 0:1. Tentokrát zahozená penalta, která následovala po červenou kartou oceněném faulu Janíčka na Dvořáka, Hradci bod nesebrala, ale mohla mu přinést výhru v duelu, ve kterém si oba týmy vypracovaly několik šancí.

"Je to zasloužený výsledek. Byl to zajímavý zápas, oba týmy se snažily strhnout výhru pro sebe," konstatoval hradecký kouč.

Utkání Boleslav versus Hradec ve videoreportáži

Jeho tým musel hlavně na začátku obou poločasů čelit poměrně velkému tlaku domácího mužstva. V prvním z nich ho přestál bez inkasovaného gólu, v tom druhém ale vydržel jen do 49. minuty, kdy Procházka z pravé strany přesně odcentroval, Chramosta hlavou míč lehce tečoval a hradecký brankář Lindr neměl šanci zasáhnout.

Vedení přimělo hradeckého kouče ke dvěma změnám v sestavě a oba noví hráči se zasloužili o vyrovnání. V 65. min. nejprve domácí obrana faulovala prvního z nich Štěpána, pak sice přímý kop Zeleného nejprve odvrátila, ale Černý, druhý střídající, pohotovou střelou z hranice pokutového území vyrovnal.

"Jednobrankové vedení je ošidné, pokud pojišťovací branku nepřidáme, tak je soupeř ve hře. Zase jsme byli potrestaní po standardce, i když jsme si ten gól dali sami," posteskl si trenér Mladé Boleslavi Miroslav Koubek.

Následná snaha domácích o to, aby po třech zápasech znovu vyhráli, se jim málem vymstila, Hradec ale penaltu neproměnil. "Bod nakonec musíme přijmout," poznamenal Koubek.