Ostré fotbalové derby: červená karta, tři zranění a čtyři góly

18:20aktualizováno  18:20
Na hřišti se při derby mělo jiskřit. A jiskřilo. Bilance divizních fotbalistů domácího Trutnova a hostů ze Dvora Králové slibovala pořádný gólový prožitek. To se také splnilo. Ale jen domácím fandům, kteří se dočkali nejen tří bodů, ale také kanonády svých hráčů s výsledkem 4:0.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: AP

Pro Trutnov víkendový zápis znamená, že se po nováčkovské sezoně s největší pravděpodobností může těšit na následující divizní ročník.

"Myslím, že utkání přineslo to, co se očekávalo. My jsme museli. Naštěstí jsme neměli svázané nohy. Šancí jsme měli dost a mohly padnout ještě další góly," pochválil své svěřence kouč domácího Trutnova Petr Kozák.

Samotný zápas přinesl poměrně zvláštní průběh. Na hřišti to vřelo, do 22. minuty měli hosté dva zraněné hráče a kouč Dvora Miloš Dvořák musel tedy dvakrát střídat. "Rozhodčí byl na souboje benevolentnější amy jsme to takhle holt odskákali," postěžoval si trenér Dvora.

"Byla to na můj vkus příliš velká divočina. Očekával jsem, že to bude taktická bitva, ale slovo taktická bych vynechal," dodal rozzlobený šéf dvorské lavičky.

Trutnov poprvé předvedl akci s nálepkou gólová ve 37. minutě, kdy se po nadýchaném centru přes hostujícího zadáka prosadil hlavou Makovský. Hned po poločase přidal druhou branku Jiroušek.

V 77. minutě pak hostující stoper Kruliš fauloval Musila a uviděl červenou kartu. A protože Trutnov už třikrát střídal, museli i jeho hráči dohrát zápas o deseti mužích v poli. Trutnovský nápor to však nijak neovlivnilo.

"Už byli rozjetí a ustáli to," dodal Miloš Dvořák. Trutnov totiž ještě dokončil sobotní jízdu brankou Holubce zpoza vápna, brankový účet uzavřel na 4:0 dělovkou Kamitz.

" Soupeř se snažil, ale měl trošku smůlu, vždy mu krok chyběl. Naše vítězství je zasloužené. Dnes můžeme být na výsost spokojeni, výsledek je opravdu pěkný," chválil si domácí Petr Kozák. Krutá porážka byla nemilosrdná pro rivala.

"Nebral bych si to tak, kdyby těch prvních 30 minut nebylo tak ostrých," uzavřel kouč Dvora Dvořák.

Témata: Petr Kozák

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Momentka z přípravného zápasu mezi Hradcem Králové (bílá) a Převýšovem
Po roce stejná výzva: Převýšov se podruhé pokusí vyřadit Duklu

Fotbalisté Převýšova ve středu čeká odměna za nedávný postup z 1. kola pohárového MOL Cupu. Po výhře 2:0 na hřišti divizních Neratovicí totiž vyzvou...  celý článek

Radost fotbalistů Pardubic
Trenér Hradce měl bohužel pravdu, litoval po gólovém návratu Černý

Poprvé od přesunu do Pardubic nastoupil Pavel Černý proti Hradci Králové, kde fotbalově vyrostl. A hned po třinácti minutách poslal svůj nový tým krásnou...  celý článek

Lotyš Oskars Cibulskis se raduje z gólu proti Američanům.
Kmoníček: Zranění Cibulskise? Věřím, že začátek sezony stihne

Hokejistům Hradce Králové se v přípravných duelech před ostrým startem daří, zatím ještě neprohráli. Jedinou kaňkou je zranění obránce Oskara Cibulskise, který...  celý článek