Perleťový pohár ze Žirovnice vzaly Hradci Králové chyby vzadu

9:39aktualizováno  9:39
Po šestnácti letech se hradecký fotbal vrátil na jih Čech, aby tu prvoligové mužstvo bojovalo o Perleťový pohár, a skončilo to stejným výsledkem jako v roce 1995. Tedy druhým místem. Hradec v Žirovnici narazil na dva soupeře z Gambrinus ligy. V prvním zápase pokořil výsledkem 3:1 vloni zoufalou Příbram, v níž nyní probíhá rozsáhlá přestavba kádru.

Momentka z přípravného utkání mezi Hradcem Králové a Příbramí. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Ve finále pak narazil na Bohemians 1905, na něž však nestačil i vinou hrůzné šestiminutovky v rozmezí 70. až 76. minuty, a 0:3 prohrál.

"S prvním utkáním jsem byl opravdu spokojený. V pořádku byl i první poločas finále, kde jsme hráli v podstatě na jednu branku, ale bohužel konstruktivní fáze byla špatná," líčil pocity z víkendového představení v Žirovnici trenér královéhradeckých fotbalistů Václav Kotal.

Duel s Příbramí náramně sedl útočníkovi Pavlu Dvořákovi, jenž si vystřílel hattrick. Bylo jedno, jak zakončuje, jestli z druhé vlny, hlavou nebo po zemi. To všechno forvard Hradce ukázal a posunul tým do finále.

Jenže tam za zahazování šancí v prvním poločasu Východočechy ztrestali Bohemians stejným způsobem jako v ligových zápasech. "Rychlý protiútok, následoval centr z křídelního prostoru a zakončení hlavou. Takhle jsme dostali dva góly," zlobil se trenér Kotal.

Měl proč. Oba gólové centry totiž šly přes zkušené hráče na pravém kraji Poděbradského s Pávkem.

"S oběma jsem mluvil a říkal jsem jim, že ačkoliv jde o turnaj, hrát na 0:0 je také výsledek a nemůžeme se za každou cenu vrhat dopředu," čílil se na chybující hráče. "Navíc předtím neproměnil velkou šanci Janoušek a Schwarz," mrzel se kouč.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Přípravný duel Pardubice (bílá) vs. Budějovice.
Kometa v přípravě poprvé narazila, Pardubice i Hradec vítězní

Hokejisté úřadujícího extraligového mistra Komety Brno v přípravě poprvé prohráli. Na ledě bratislavského Slovanu neuspěli 2:3 po samostatných nájezdech. Další...  celý článek

Radost fotbalistů Pardubic
Trenér Hradce měl bohužel pravdu, litoval po gólovém návratu Černý

Poprvé od přesunu do Pardubic nastoupil Pavel Černý proti Hradci Králové, kde fotbalově vyrostl. A hned po třinácti minutách poslal svůj nový tým krásnou...  celý článek

Momentka z extraligového utkání Plzeň - Jičín
Házenkáři Jičína v oslabené sestavě na polské týmy nestačili

Na tradiční turnaj do polského Glogówe cestovali házenkáři Jičína v značně oslabené sestavě, když z různých důvodů chybělo šest hráčů. I tak na turnaji...  celý článek