Fotbal - Fotbal, ilustrační foto, fotbalista, Veverka

Fotbal - Fotbal, ilustrační foto, fotbalista, Veverka | foto: Martin Adamec, MAFRA

Prestižní divizní derby ovládli v Trutnově hosté ze Dvora Králové

• 0
Probuzení přišlo v pravý čas. Zhruba toto si asi říkají fotbalisté a fanoušci divizního Dvora Králové. Tým, který letošní divizní ročník skvěle začal, ale pak šly jeho výkony dolů, totiž opět zabral přesně týden před nejprestižnějším zápasem sezony.

Tím je určitě derby se sousedním Trutnovem a Trutnovští na vlastní kůži poznali, co znamená fotbalově oživlý Dvůr. Na svém hřišti totiž tomuto soupeři podlehli vysoko 0:4. Díky tomu nejen zůstávají v tabulce divizní skupiny C poslední, ale jejich odstup na předposledního vzrostl na nepříjemné čtyři body.

Jaký kontrast s postavením rivala, jehož minulé vítězství 5:1 nad Ústím nad Orlicí a 4:0 na hřišti Trutnova vynesly na lichotivé čtvrté místo. "Dostali jsme se zpět tam, kde jsme chtěli být a jsme zpátky v plusových bodech," těší trenéra Dvora Králové Miloše Dvořáka, "navíc se vracíme k výkonům, kterými jsme se prezentovali v úvodu sezony."

V neděli si Dvůr v derby, na které přišlo téměř pět stovek diváků, pro vítězství došel soustředěným výkonem, který mu už do přestávky přinesl dvoubrankový náskok. V 17. min. se trefil Kilevník, dvě minuty před poločasem se k němu přidal Čech.

"Na začátku se nám podařilo přibrzdit očekávanou snahu a bojovnost domácích a hlavně druhý gól nám hodně pomohl. Mohli jsme jít na přestávku v klidu a druhý poločas v pohodě dohrát," vysvětloval Dvořák.

Navíc v 57. min. jeho týmu ještě pomohl domácí Přívratský , který po tvrdém faulu viděl červenou kartu. Početní výhodu hosté využili po další čtvrthodině hry, kdy se v průběhu dvou minut opět trefili úspěšní střelci z první půle.

Dvůr se tak pravděpodobně vrací k úspěchům, jež ho na začátku soutěže vynesly mezi nejlepší, v prvních sedmi kolech ani jednou, pak ale přišla série čtyř zápasů bez výhry.

"Stále nad tím přemýšlím, ale asi přišlo trochu uspokojení z úspěšných výsledků a někteří hráči přestali situace řešit tak jednoduše, což nám přinášelo úspěch," poznamenal Dvořák, "pak jsme se dostali pod tlak a nebylo lehké se z této situace dostat."